R, 9.12.2022

Koolimaja, kuhu lapsed täna veel ei lähe ⟩ Haljala unistuste kooli saadab halb õnn

Haljala unistuste kooli saadab halb õnn
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Haljala uue koolimaja ümbrus on veel täis ehitusmaterjale ja majas sees askeldavad ehitajad. Kool pidi avatama 1. septembril, aga nüüd on lootus, et parimal juhul toimub see pärast jõuluvaheaega.
Haljala uue koolimaja ümbrus on veel täis ehitusmaterjale ja majas sees askeldavad ehitajad. Kool pidi avatama 1. septembril, aga nüüd on lootus, et parimal juhul toimub see pärast jõuluvaheaega. Foto: Marianne Loorents

Haljala uus koolimaja on nõudnud ametikoha kahelt vallavanemalt, aga lapsed alustavad ka seda õppeaastat konteinerites. Järgmine välja öeldud tärmin on 26. detsember – praegune pilt seda küll ei luba, aga vallaametnikud ja ehitajad lubavad! – ning seega säilib lootus, et pärast jõuluvaheaega on kaua tehtud-plaanitud maja lõpuks valmis. Isegi võõrtöölistest kirgiisid on appi tulnud.

Kes seda enam mäletab, kes ja millal Haljala uuest koolimajast esimesena rääkis. Igatahes juba 2017. aasta sügisel oli Haljala kooli, toona veel gümnaasiumi kodulehel üleval pilt tulevasest moodsast unistuste koolimajast. Ning sama aasta kohalike valimiste eel oli uue koolimaja teema Haljala vallas üks kuumimaid.

Ehitusleping koolimaja ehitamiseks allkirjastati 21. aprillil 2021. Enne tööde algust tuli lammutada vana maja, sest uus oli kavandatud täpselt samale kohale. Ehituse peatöövõtjaks sai Vanalinna Ehitus OÜ.

Märksõnad
Tagasi üles