Politsei seisab kooliaasta turvalise alguse eest

Merly Raudla
Copy
Lapsed ülekäigurajal
Lapsed ülekäigurajal Foto: Evelin Sammel

Et koolitee oleks turvaline, on politsei esimestel koolipäevadel üle kogu Eesti väljas suuremate jõududega. Silma hoitakse peal nii õppeasutuste ümbrusel, ülekäiguradadel kui ka üleüldisel liiklusohutusel.

Septembri algus toob teedele ja tänavatele palju sagimist. Politsei- ja piirivalveameti liiklusjärelevalve teenuse omaniku Sirle Loigo sõnul tuleb nüüd kõigil olla eriti tähelepanelik, sest liiklus muutub tunduvalt intensiivsemaks ning linnapilti lisanduvad väikesed liiklejad, kellest osa alles alustavad iseseisvat kooliteed.

Korrakaitsjatele lisaks tuleb lastevanematel anda oma panus võsukeste koolitee turvalisusesse. Autoga sõitva täiskasvanu jaoks on liiklus hoopis teistsugune kui jalgsi või jalgrattaga liikujale, seda eriti just väikese inimese kõrguselt ja silmade läbi. "Igapäevane koolitee tuleb koos lapsega korduvalt läbi käia, seejuures õpetades teda teekonnal ette tulevaid ohte märkama. Õpetage lapsi teiste liiklejatega arvestama, ja mis peamine, näidake ise eeskuju, sest sel on kõige suurem mõju," rääkis Loigo.  

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles