N, 8.12.2022

Kadrina solistide paraadil esineb ka ansambli Onkel Jonkel juhtfiguur Georg Eessaar

Kärt Devaney
Kadrina solistide paraadil esineb ka ansambli Onkel Jonkel juhtfiguur Georg Eessaar
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Kadrina kandiga seotud Onkel Jonkel astub solistide paraadil samuti lavalaudadele.
Kadrina kandiga seotud Onkel Jonkel astub solistide paraadil samuti lavalaudadele. Foto: Elmo Riig

Kadrina kihelkonnapäeval antakse suur ühiskontsert, mis toob kokku Kadrina kandist pärit endised ja praegused hõbekõrid. Paljudele esinejatele on see võimalus üle mitme aasta või aastakümne taas lavalaudadele astuda.

10. septembril kell 17 Kadrina laululaval toimuv kontsert on järjeks juba 1991. aastal alguse saanud üritusesarjale “Kadrina pillimeeste pidu”. Viimati kohtuti ühisel laval aastal 2008, mil pillimeeste pidu nimetati ümber “Suureks solistide paraadiks”. Toona sai uuesti kokku omal ajal kõrgelt hinnatud Kadrina keskkooli segaansambel. Tänavugi on kavas igat masti üllatajaid.

Virumaa Suvesaundi võitja Onkel Jonkeli solisti Georg Eessaare kõrval haaravad mikrofoni teiste hulgas Kaitseliidu Viru maleva teavitusspetsialist Indrek Jurtšenko, samuti Virumaa Suvesaundilt tuttav Kain, Eesti maaülikooli professor Arvo Viltrop, muusikaõpetaja ja Rakvere segakoori juht Merje Kallip, culpas, endine Estonia laulja ja muusikaajakirjanik Tiina Kuningas ja teised.

Kuna enamik ülesastujaist muusikaga iga päev ei tegele, pakub solistide paraad võimalust nii ennast ületada kui ka kodukandis midagi toredat ette võtta. Paljude solistide kasvulava on läbi aegade olnud Kadrina keskkool, Kadrina kandi juured ühendavad muusikuid hoolimata vanusevahest.

Kihelkonnapäeval toimuv kontsert pakub nostalgiat vanematele kuulajatele ja äratundmisrõõmu nooremale publikule. Lugude vahepeal räägib õhtujuht Üllar Saaremäe esinejatega juttu ning publikul on võimalik kuulda, mis kunagistest hõbekõridest nüüdseks saanud on.

Soliste saadab ansambel koosseisus Margo Peetsalu, Johannes Pihlak, Peep Pihlak, Marvin Inno ja Marek Inno.

Nii lauljatele kui ka korraldajatele on kõige suurem tunnustus see, kui kodukandis esinejaid tuleb kuulama palju rahvast.

Viimati, 14 aastat aastat tagasi, kogunes laululavale hoolimata vihmasest ilmast omakandiinimeste laulmist kuulama 700–800 huvilist. Kontserdikava kokku seadnud Marek Inno sõnutsi on säärane kontsert võimalus kodukandile tänu avaldada.

Märksõnad
Tagasi üles