P, 29.01.2023

Kultuurikeskus kuulutab välja Rakvere kultuurifestivali kava

Inna Grünfeldt
, ajakirjanik
Kultuurikeskus kuulutab välja Rakvere kultuurifestivali kava
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Muusikali "Minu veetlev leedi" saab näha Rakvere kultuurifestivalil.
Muusikali "Minu veetlev leedi" saab näha Rakvere kultuurifestivalil. Foto: Rahvusooper Estonia

Täna avalikustab Rakvere kultuurikeskus kolmanda Rakvere kultuurifestivali programmi. Festival toob sügisesse muusikat, tantsu ja kunsti, pakkudes 12 kirgast kultuuriüritust nii täiskasvanutele kui ka lastele.

Rakvere kultuurikeskuse eestvedamisel toimub kolmas Rakvere kultuurifestival 6.–13. novembrini. Festivali patroon on Rakvere linna aukodanik ja armastatud helilooja maestro Arvo Pärt, kes on festivali ja Rakvere kultuurielu toetanud läbi aegade. Kultuurikeskuse direktori Eve Alte sõnutsi täidetakse sel aastal ka oma armsale publikule antud lubadus ja 10. novembril tuuakse Rakvere spordikeskuse lavale rahvusooper Estonia muusikal "Minu veetlev leedi". "Seega jätkame traditsioone ja festivali neljapäev kuulubki taas rahvusooper Estoniale, kes üheks õhtuks pakib Tallinnas ooperimaja kokku ja tuleb oma täies hiilguses Rakverre," ütles Alte. 

Sisuküllasest kavast leiab midagi igale maitsele ja vanusele. "Festivali avanoodid teeb Virumaa Kammerorkester ja lõpetab Virumaa Noorteorkestri 25 aasta juubeli kontsert. Sügisesel balletiõhtul saab Rakvere teatri laval näha Eesti professionaalseid balleti- ja kaasaegseid tantsijaid. Toome kunstihuviliste ette Jule Käen-Tormi kunstinäituse ja avastame uhiuue kontserdikohana vinoteek Mullistuudio Pikal tänaval, kus saab nautida Paul Neitsovi kontserti "Bohemian Rhapsody". Kummarduseks festivali patroonile kõlab kontserdil ka imelises seades Arvo Pärdi "Ukuaru valss"," rääkis Alte.

Sammud tasub Rakvere spordikeskusesse seada juba kolmapäeval, 9. novembril, kui see on vaid kaheks õhtuks muutunud uhkeks kontserdi- ja ooperimajaks. Ott Leplandi kvartett annab kontserdi Rakvere spordikeskuse suurel laval ja külalisena astub lavale särav Birgit Sarrap.

"Rahvamuusikaansambel Kungla viib meid oma pilli- ja laululugudega õnnemaale jõudu ammutama, sest vastu on vaja pidada tuumakas festivali nädalavahetus," sõnas Alte.

Laupäeva hommikul ootab kuulajaid peresõbralik beebikontsert, millele järgneb Rakvere sõpruslinna Cēsise oreliõpilaste kontsert Rakvere Kolmainu kirikus. Päeva teises pooles saab nautida renessanssballi Rakvere kultuurikeskuses ja õhtu pärliks on Marko Matvere ja Ooper Kvarteti kontsert "Straussidest Otsani" Rakvere linnavalitsuse valges saalis.

"Et Rakvere kultuurifestivali pillerkaarist täiel rinnal osa saada, võtab kogenud kultuuripublik selle ajaks lausa puhkuse ja laseb elamuste lainel ennast mõnusalt kaisutada. On ka öeldud, et kultuurielamuste nautimine on lausa sõltuvust tekitav ja sellest pisikust ei saagi lahti. Nii et Rakvere kultuurikeskusel on selleks hilissügiseks korralik kultuurisüst valmis pandud," rääkis Alte.

"Olge terved ja meiega ... tuleb vahva sõit!" kutsus Alte kõiki festivalist osa saama.

Märksõnad
Tagasi üles