R, 9.12.2022

Galerii ⟩ Kulina lähistel jätkuvad künnivõistlused

Kulina lähistel jätkuvad künnivõistlused
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Künnivõistlused on tehnikasport ja kunst korraga.
Künnivõistlused on tehnikasport ja kunst korraga. Foto: Marianne Loorents

Kulinal Baruto puhkemaja lähistel jätkuvad täna Eesti meistrivõistlused võistluskünnis. Pärastlõunal toimub eraldi võistlus ka vippidele, kus kündma lähevad näiteks Baruto ehk Kaido Höövelson ja puidufirma Artiston üks omanikke Margo Klaasmägi.

Eile kündsid võistlejad kõrrepõldu, täna minnakse rohumaale.

Võistlused ise toimuvad rahulikus rütmis – võistlejatel on kontrollaeg ja kiirustama ei pea –, kuid huvilistel tasub tähelepanu pöörata võistlusatradele. Need erinevad tehasetoodangust, olles võistlejatel endil tublisti ümber ehitatud.

Kaspar Järvala, kes kahe nädala pärast esindab Eestist kündmise MM-võistlustel Iirimaal, rääkis, kuidas atrade edasiarendamine ta ala juurde jättis. "Alustasin enam kui 20 aastat tagasi, aga toona oli see lihtsalt harrastus. Siis, kui 10 aastat tagasi tekkis võimalus MM-ile minna, hakkasin tõsisemalt valmistama. Ehitasin võistlusatra oma teadmiste põhjal ringi," meenutas ta. "Eestis naersid mind nii-öelda vanad olijad välja. Aga kui võistlustel tulid minu juurde austerlased ja šotlased ning uurisid, et mis mees see metsast nii ägeda adraga tuli, tekitas see lisamotivatsiooni."

​Stardis on ka 18-aastane Vinni noormees Andres Tamm.

Märksõnad
Tagasi üles