R, 9.12.2022

Pojad viisid isade mälestusturniirilt suuremad karikad koju tagasi

Aivar Ojaperv
, ajakirjanik
Pojad viisid isade mälestusturniirilt suuremad karikad koju tagasi
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Jaanide mälestusturniiril Aqva konverentsikeskuses osales 27 paari.
Jaanide mälestusturniiril Aqva konverentsikeskuses osales 27 paari. Foto: Aivar Ojaperv

Küllap vaatasid Jaan Maripuu, Jaan Oja ja Jaan Linnamägi sealt pilvepiirilt Rakveres toimunud bridžiturniiri ülima rahuldusega: Jaanide mälestusturniiri võitsid Jaanus Maripuu – Olavi Oja (Tallinn, Pärnu), teise koha said Hannes Linnamägi – Maksim Karpov (Rakvere, Tallinn).

Kõik kolm Jaani on olnud head turniiribridžimängijad ning Jaan Maripuu ja Jaan Linnamägi on kuulunud ka Eesti koondisesse. Koondise tasemel on ka nende pojad, Jaanus Maripuud ning Olavi Oja võib lugeda lausa esipaariks.

​Kõik kolm Jaani mängivad juba mõnda aega omi turniire taevastel radadel. Nende meenutuseks toimus tänavu aga esimene mälestusturniir, mis kuulus ka bridži GP-sarja arvestusse.

​Aqva konverentsikeskuses toimunud võistlusel osales 27 paari. Jaanide poegade järel hõivasid kolmanda koha Aarne Rummel – Vahur Kurig. Rakvere Briži Seltsi mängijatest said Jaak Strandberg – Kalle Pentel 11., Reet Relvik – Riina Arpo 16. ja Ago Õunapuu – Mart Muru 17. koha.

"Olin kuueaastane, kui isa mind mängima õpetas," meenutas Jaanus Maripuu. "30 aastat tagasi jõudsin koondisesse, kus isa juba ees oli. Aga ühes paaris me lõpu poole enam ei mänginud. Partnerid kipuvad ikka üksteisele teravalt ütlema, ma ei tahtnud seepärast isaga koos mängida."

Olavi Oja rääkis: "See pole mingi peieturniir. Minu ja Hannese isad surid mullu, see haav on paranenud. Aga väga tore, et palju paare mängima tulid."

Jaanus Maripuu (vasakul) ja Olavi Oja võitsid oma isade mälestuseks peetud turniiri.
Jaanus Maripuu (vasakul) ja Olavi Oja võitsid oma isade mälestuseks peetud turniiri. Foto: Aivar Ojaperv
Märksõnad
Tagasi üles