R, 9.12.2022

Nädalavahetusel võtsid politseinikud luubi alla liiklusturvalisuse

Toomas Herm
, ajakirjanik
Nädalavahetusel võtsid politseinikud luubi alla liiklusturvalisuse
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Politseinikud panid nädalavahetusel puhuma ligemale 10 000 sohvrit.
Politseinikud panid nädalavahetusel puhuma ligemale 10 000 sohvrit. Foto: Eero Vabamägi

Möödunud nädalavahetusel kontrollisid politseinikud kolme päeva jooksul Virumaal 9528 autojuhi kainust, avastati 196 rikkumist.

Liiklejaid kontrolliti Rakvere, Narva ja Jõhvi ümbruses. Kokku tabati 33 joobes juhti, neist kolm olid kriminaalses joobes. Neli juhti toimetati ekspertiisi narkootilise aine tarvitamisest tingitud joobe kahtluse tõttu. "See on ikka väga suur ja kurvaks tegev arv kolme päeva kohta ainult ühest Eesti otsast," nentis reidi korraldamist eest vedanud Jõhvi politseijaoskonna välijuht Annika Elm.  "Isegi pühapäeva lõunal tabasime veel raskes joobes juhte, kes väitsid, et tegid eelmisel õhtul ilusa ilma puhul grilli kõrvale mõned õlled ja arvasid, et on nüüd valmis sõidukit juhtima," lisas ta.

Igal aastal juhtub purjus juhtide tõttu üle saja liiklusõnnetuse, mille tagajärjel saab keegi viga või kaotab elu.

Suurt tähelepanu pöörati reidil ka kiirusele. Nädalavahetusel avastati 81 lubatud suurima sõidukiiruse ületamist. Neist 18 juhul ületati suurimat lubatud piirkiirust kuni 20 km/h, kuid suurem osa ehk 53 tabatud rikkumist jäid vahemikku 21–40 km/h üle lubatu. Lisaks tabati kolm sõidukijuhti, kes ületasid kiirust 41–60 km/h, ja kolm juhti, kes ületasid kiirust rohkem kui 60 km/h. "Kiirus on aastast aastasse olnud traagiliste tagajärgedega liiklusõnnetuste üks põhitegureid, kuid kahjuks on rikkumiste arv jätkuvalt vägagi muret tekitav ning tundub, et pedaalitallajad võimalikele tagajärgedele ei mõtle," rääkis Elm. Suurt tähelepanu kiirusele pöörab politsei ka 22. septembril liiklustalgutel, kui kontrolli alla võetakse just need kohad, kus kohalikud enim kihutamist on märganud.

Reidil tabati veel neli juhtimisõiguseta roolikeerajat, kolmel korral leiti autodest narkootilisi aineid ja neljal juhul võeti ära Georgi lindid. Nimetatud juhtumite asjaolude selgitamiseks alustati samuti menetlusi.

Nädalavahetusel korraldatud reidile oli kokku kaasatud 28 politseinikku üle Eesti. "Meie eesmärk on sellistel reididel keskenduda suuremate jõududega ühele piirkonnale ja teha suuremas mahus liiklusjärelevalvet, olla nähtav maksimaalsele arvule liiklejatele ning kõrvaldada liiklusest ohtlikke juhte, et tänavad oleksid meie kõigi jaoks ohutumad," selgitas Elm. Tema sõnul on selliseid ettevõtmisi tulevikus veel oodata. Seda kõikjal Eestis.

Märksõnad
Tagasi üles