R, 9.12.2022

Noor emme Kelly Nevolihhin naasis edukalt jooksurajale

Tauno Tihti
, spordiajakirjanik
Noor emme Kelly Nevolihhin naasis edukalt jooksurajale
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Kelly Nevolihhinile (esiplaanil) oli Simuna–Laekvere rahvajooks esimene võistlus pärast lapse sündi.
Kelly Nevolihhinile (esiplaanil) oli Simuna–Laekvere rahvajooks esimene võistlus pärast lapse sündi. Foto: Riho Lüüs

Sel kevadel emaks saanud viimaste aastate Eesti parim keskmaajooksja, Laekverest pärit kergejõustikuklubi ViKe esindaja Kelly Nevolihhin näitas nädalavahetusel Tallinna maratoni poolmaratonirajal (21,1 km) taas head treenitust.

Nevolihhin läbis võistlusmaa ajaga 1.21.17, mis jääb kaks aastat tagasi joostud isiklikust rekordist vaid 12 sekundi kaugusele ning andis eestlannade hulgas kolmanda ja üldises paremusreas kaheksanda koha.

Päris esimene see jooks sellel aastal Kelly Nevolihhinile muidugi ei olnud. Avastardi tegi noor ema juba viis nädalat peale poja sündi, kui läbis – küll mitte päris võistluskiirusel, vaid pigem oma lõbuks – kodukandis toimunud Simuna–Laekvere rahvajooksu ja oli ka Emumäe maastikujooksu stardis.

“Sügisel on plaan rahvajookse nautida ja järgmisel aastal on plaan ikka staadionile tagasi tulla. Nüüd sügisel on tõsisematest üritustest Eesti murdmaajooksu karikavõistlustel kavas startida, sest maastikul on mõnus joosta. Staadionijooksuga seoses on põhirõhk jätkuvalt 800 ja 1500 meetri jooksul, sest ma tunnen, et seal on veel korralik varu. Tuleb need eesmärgid kätte saada, mis mul on, siis võib ju ka pikemate distantside peale hakata mõtlema,” ütles ta.

Küsimusele, mis need eesmärgid on, vastas 17-kordne Eesti meister Kelly Nevolihhin ambitsioonikalt: “No sinna kahele minutile võimalikult lähedale oma rekordiga ja eesmärk on ikka tiitlivõistlustele pääseda. Kui see peaks täituma, eks siis on mõtlemise koht, kas ja kuidas jätkata.”

Sportlase sõnul oli see poolmaraton peale poeg Kusti sündi esimene kord, kui tal oli selline tunne, et ta tõeliselt naudib jooksu. “Ma tundsin, et ma kohe tahan joosta. Ütleme, et hea on jälle tagasi olla. Aga see emme olemine on väga vinge,” võttis Kelly Nevolihhin praeguse olukorra kokku. 

Märksõnad
Tagasi üles