R, 9.12.2022

Tapa alustas käsipallihooaega kaotusega mullusele meistrile

Tauno Tihti
, spordiajakirjanik
Tapa alustas käsipallihooaega kaotusega mullusele meistrile
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Kaspar Leesi (viskel) liitumine tähendab Tapa võistkonnale tõhusat täiendust.
Kaspar Leesi (viskel) liitumine tähendab Tapa võistkonnale tõhusat täiendust. Foto: Marie-Johanna Kippar

Koju naasnud koondislastega tugevnenud SK Tapa / N.R. Energy käsipallimeeskond soovib kindlasti tõusta tänavu medalinõudlejate hulka.

Toeks noortele, kes aasta-aastalt tugevamaks saavad, lisandus võistkonda oma klubi kasvandik, pikaaegne koondislane ja viimaste aastate Eesti meistriliiga üks resultatiivsemaid käsipallureid Kaspar Lees. Lisaks naasis aastase vahe järel koju kogenenud väravavaht Mikola Naum. “Noortest meestest koosnev põhituumik on meil jäänud samaks. Lees ja Naum lisavad tiimile väga vajalikku kogemust. Kahjuks on meie ettevalmistust seganud fakt, et osa mängijaid on tänavu seotud kaitseväekohustusega,” rääkis SK Tapa peatreener Elmu Koppelmann.

Hooajaeelsel kontrollturniiril Põlvas paigutus SK Tapa võõrustajate järel teiseks, edestades koduseid konkurente Viljandit ja Kehrat. “Oleme teinud korraliku ettevalmistuse ja Põlvas oli meie mängupilt, vaatamata mõne mehe puudumisele, juba päris hea. Tahtmist oli palju ja kokkuvõttes võis rahule jääda. Usun, et kui saame täiskoosseisu kokku, võib nii mõnigi klubi tugeva vastasega arvestada,” jätkas Koppelmann.

Tapa käsipalliklubi alustas tänavust aastat kohtumisega Põlva Serviti vastu. “Kahjuks ei pääse Vahur Oolup noorsõduri kursuse tõttu esimest kohtumist mängima. Serviti on hetkel võimsas hoos, kuid loodame neile siiski vastupanu osutada. Meil on igale positsioonile kaks kvaliteetset mängijat olemas. Üritame vaadata natukene suuremalt ja kaugemale. Meie eesmärk on tänavu Tapa ajaloo esimene medal koju tuua,” rääkis Koppelmann enne avakohtumist.

Meeskonna kapten Rail Ageni oli uuest hooajast rääkides sama meelt. “Oleme see aasta komplekteeritud paremini kui kunagi varem. Varasemate hooaegade noor tuumik on järjepidevalt arenenud ja jäänud samaks. Puudu on jäänud stabiilsusest, mis loodetavasti see aasta tänu noorte arengule ning Kaspar Leesi ja Mikola Naumi tulekuga saab täidetud. Lisaks on võrreldes eelmise hooajaga mängude graafik tänu Balti liiga alagruppidele tunduvalt mõistlikum, mis annab lootust, et peame kevadeni vastu. Meeskonna vaim on tugev, ja kui jällegi kõrvutada varasemate hooaegadega, siis see aasta tundub kõigile aina realistlikum, et see medal ükskord Tapale jõuab,” kõneles Ageni.

See aasta tundub kõigile aina realistlikum, et see medal ükskord Tapale jõuab.

Rail Ageni, Tapa meeskonna kapten

Sõdurpoisid ei saanudki esimesele kohtumisele appi tulla ja mäng eelmise aasta Eesti meistri vastu kujunes oodatult raskeks. Värske täiendus Kaspar Lees viskas küll kaks esimest väravat, aga siis läks tapalastel raskeks ja poolaeg kaotati 10:17.

Teise poolaja alguses oli koduvõistkond hädas eemaldamistega, kui korraks jäädi platsile lausa neljakesi ning Serviti suutis ülekaalu hästi realiseerida. 38. minutil tegi Jürgen Rooba kiirrünnakust seisuks 22:12.

Mängu lõpp muutusi ei toonud. Võistkonnad said vahetusi teha ja Põlva jõudis lõpuks kerge 32:22 võiduni. Tapa kasuks tabasid Kaspar Lees kuuel ja Ilja Kosmirak viiel korral, kuid võitu see ei toonud

“Ilmselgelt ei läinud me kaotama, kuid lõpptulemus ei olnud meie jaoks

üllatus. Serviti komplekteeritusest võib kokku panna ühe koosseisu jagu Eesti koondist. Arvan, et siin rohkem ei olegi kommenteerida. Paljud kutid on kaitseväega veel seotud, mis mõjutab kõvasti treeningute kvaliteeti. Ning loomulikult tundsime puudust Vahur Oolupi tugevustest. Sellegipoolest andis eilne meile palju tahet ja jõudu edasisteks õnnestumisteks ja usun, et võitlusvaimust ei jäänud puudu. Seda näitas ka platsil toimunu, mis kohati läks tavapärasest emotsionaalsemaks. Mis aga kõige tähtsam – spordihoone oli rahvast täis,” jagas kapten Rail Ageni selgitusi Põlva Servitile kaotatud mängu kohta.

Nüüdseks on mängumeestest noorsõdurid eesotsas mulluse meistriliiga resultatiivseima mängija Vahur Oolupiga oma esmased sõjameeste kursused läbinud ja vannegi on neil antud, see peaks võimaldama treeningutel ja võistlustel sagedamini osaleda.

Märksõnad
Tagasi üles