R, 9.12.2022

Galerii ⟩ Kohus abikaasa tapnud naise üle jäi ära, sest kannatanu ei ilmunud kohtusse

Kohus abikaasa tapnud naise üle jäi ära, sest kannatanu ei ilmunud kohtusse
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments

Täna pidanuks Rakvere kohtumajas astuma seadusesilma ette Oksana Holostova, endise perekonnanimega Andilevko, kes süüdistuse järgi lõi oma abikaasat Martin Andilevkot noaga alakõhu piirkonda, mille tagajärjel mees suri. Kohtuprotsess lükkus edasi, sest kannatanuks tunnistatud Aleksandr Andilevko kohtusse ei ilmunud.

Prokuratuuri saadetud süüdistuskokkuvõttest ei nähtu, millal, kus ja mis asjaoludel noaga löödi. "See ei oma absoluutselt tähtsust," ütles prokuratuuri avalike suhete osakonna nõunik Kristiina Kivari. Samuti ei soostunud prokuratuur vastama küsimusele, kes on kohtusse tulemata jätnud Aleksandr noalöögi tagajärjel surnud Martinile.

Viru ringkonnaprokuratuuri prokurör Marge Voogma tunnistas kohtuistungil, et kannatanu kohtusse mitteilmumise põhjust ta ei tea. Prokuröri sõnul saatis ta kannatanule kutsed, millele too ei vastanud. Lõpuks õnnestus prokuröril Aleksandr Andilevko telefonitsi kätte saada. Selgus, et mees elab ja töötab Soomes, kuid ta avaldas soovi kindlasti kohtuistungil osaleda. Kohtuistungi päeval ta aga prokuröri telefonikõnedele ei vastanud. Riikliku süüdistaja sõnul olevat ta Alekandr Andilevkole selgitanud, et kannatanu osavõtuta ei ole kriminaalasja võimalik arutada.

Prokurör tegigi kohtule ettepaneku istung ära jätta. 

Süüdistatava kaitsja vandeadvokaat Leelo Viil nõustus riikliku süüdistaja ettepanekuga kohtuistung ära jätta. Samas soovitas Viil, et kannatanu osaleks kohtuistungil videosilla vahendusel. Vandeadvokaadi sõnul on see võimalus väga tõhus ja kasutatav vaatamata sellele, kus maailma paigas osaleja parajasti asub. Ka soovis Viil, et kaalutaks, kas tema kaitsealuse vahi all pidamine on põhjendatud.

Prokurör Marge Voogma vastas, et kannatanuga oli juttu videosilla kasutamisest, kuid mees tahtis kindlasti ise kohtuistungile tulla. "Olen ka ise ebameeldivalt üllatunud," tunnistas prokurör kannatanu käitumist hinnates.

Mis puudutab süüdistatava vahi alt vabastamist, siis ütles Voogma, et Oksana Holostova kannab alates 2021. aastast karistust varasema kuriteo eest ja seega langeb küsimus põhjendamatult vahi all pidamisest ära.

Kohtunik Heli Väinaste jättiski kohtuistungi ära. See lükkus 18. oktoobrile. 

Märksõnad
Tagasi üles