R, 9.12.2022

Kohtla-Järvel õpetati euroliidult raha küsima

Toomas Herm
, ajakirjanik
Kohtla-Järvel õpetati euroliidult raha küsima
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Raha küsimisest sõltub, kas seda antakse.
Raha küsimisest sõltub, kas seda antakse. Foto: Shutterstock

Teisipäeval korraldati Kohtla-Järvel Euroopa sotsiaaltoetusfondide teabepäev, kus Rakvere vallavanema Maido Nõlvaku sõnul õpetati raha küsima. Nõlvaku ütlust mööda silmas ta teabepäeval veel meie maakonnast Kadrina ja Viru-Nigula valla esindajaid.

Kõige olulisemaks õppetunniks pidas Rakvere vallajuht, et anti teada, millal ja kust infot saada. Samuti seda, mida tuleb silmas pidada raha taotlemiseks projektide kirjutamisel. "Et ei näeks asjata vaeva," sõnas Nõlvak.

Raha võivad eurofondidest taotleda ka ettevõtjad ja omavalitsused on siis head koostööpartnerid nende informeerimisel.

Teabepäev hõlmas euroliidus kuni 2026. aastani jagatavaid toetusi. Ühe neist on Rakvere vald juba saanud. See puudutab kergliiklusteed vallakeskusest Arknasse. Nõlvak rõhutas, et kergliiklustee on oluline just Rakvere lihakombinaadis tööl käivatele inimestele. Tee rajamiseks on omavalitsus saanud pool miljonit euroliidu raha.

Nõlvaku sõnul olid teabepäeval kaetud kõik sotsiaalvaldkonnad. Rakvere vald soovib tulevikus eurorahade toel arendada jätkuvalt teid ja taristut. Samuti aidata neid, kes on sunnitud oma lähedasi hooldama ja seetõttu ei saa osaliselt või täielikult tööl käia.

"Teabepäeval jäid kõlama märksõnad "nutikus" ja "innovaatilisus"," võttis Rakvere vallajuht lühidalt päeva kokku. Nimetatud teabepäev korraldatakse veel Pärnus, Tartus ja Tallinnas.

Märksõnad
Tagasi üles