N, 8.12.2022

Lauatennisetüdrukud said Euroopas korraliku mängukogemuse

Tauno Tihti
, spordiajakirjanik
Lauatennisetüdrukud said Euroopas korraliku mängukogemuse
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Valerie Lonski (vasakult), Pekka Laidinen ja Angela Laidinen käisid Euroopa noorte lauatennisetaset uurimas.
Valerie Lonski (vasakult), Pekka Laidinen ja Angela Laidinen käisid Euroopa noorte lauatennisetaset uurimas. Foto: Erakogu

Augusti lõpus toimus Strasbourgis üle kahe aasta jälle lauatennise Eurominichamps minikadettidele.

Seda jõuproovi peetakse ka mitteametlikeks minikadettide Euroopa meistrivõistlusteks. Esindatud oli 31 riiki, kusjuures osaleda oli lubatud ka Jaapani lastel. Võistlusklasse oli kaks: kuni 11-aastased (snd 2011 ja hiljem) ja kuni 13-aastased (snd 2009 ja hiljem).

Eesti koondist esindasid Lääne-Virumaalt kaks Viru-Nigula valla tüdrukut: kuni 13-aastaste võistlusklassis Angela Laidinen (snd 2010, Viru-Nigula LTK), kes mängis seekord aasta vanematega, ja Valerie Lonski (snd 2009, Aseri SK). Tüdrukud pääsesid koondisesse tänu eelmise aasta tulemustele, mille puhul arvestati noorte Eesti meistrivõistlusi, Eesti noorte edetabelit ja Eesti kuni 15-aastaste edetabelit.

Treenerina tüdrukutega kaasas olnud Viru-Nigula Lauatenniseklubi juhendaja Pekka Laidineni sõnul oli ette teada, mis neid seal ees ootab. Tase on Euroopas väga kõrge, kuna ka konkurents on seal väga tihe – meil Eestis kahjuks seda praegu väga ei ole.

Laidineni hinnangul said tüdrukud väga häid mänge ning väärtusliku kogemuse. Kahe päeva jooksul tuli mängida kaheksa-üheksa tugevat mängu. Võiduta ei jäänud kumbki. Otsest kohta ei saavutatud. Tüdrukud platseerusid kohtadele 65–92. Palju ei jäänud puudu, et pääseda 64 parema mängudele.

Omaette klassist olid muidugi jaapanlased (absoluutne maailmatase noorte hulgas). Nii tüdrukute kui ka poiste kuni 13-aastaste vanuseklassis võitsid just tõusva päikese maa noored pinksimängijad. Poiste klassis oli maailmataseme kinnituseks võitja mäekõrgune üleolek finaalis, kus Jaapani poiss, olles ise kas 10- või 11-aastane, alistas oma vastase Slovakkiast väga kindlalt 3:0.

Treeneri sõnul tegi hoolealuste esinemisel heameelt see, et tüdrukud ei väristanud kätt, vaid mängisid oma mängu ära –​ ikkagi esimene suur rahvusvaheline võistlus. On suur tõenäosus, et Angela Laidinen saab ka järgmisel aastal samal võistlusel osaleda ning omavanustega mängida.

“Oleme ka nii-öelda selleks kohe eesmärgi paika pannud – jõuda 32 parima hulka põhitabelisse. Selle nimel teeme algaval hooajal tööd. Lihtsalt nii-öelda lauatennisemaad on meist veidi kiiremad, enesekindlamad. Nende rahvusvaheline võistluspagas on oluliselt suurem. Kui me tahame neile hakata vastu saama, peame ka ise kindlasti rohkem välisvõistlusi ette võtma, “ rääkis Pekka Laidinen tulevikuplaanidest.

Üldiselt võib tema sõnul võistlusreisiga väga rahule jääda, sest tüdrukud said positiivse emotsiooni ja elamuse.

Märksõnad
Tagasi üles