R, 9.12.2022

Kaidi Kivioja sai kirja hooaja parima tulemuse, Kevin Vabaorg katkestas

Merly Raudla
Kaidi Kivioja sai kirja hooaja parima tulemuse, Kevin Vabaorg katkestas
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Kaidi Kivioja vasakul.
Kaidi Kivioja vasakul. Foto: Kristjan Teedema

Eesti parim naistriatleet Kaidi Kivioja teenis Tšehhis Karlovy Varys peetud MK-etapil 27. koha. Kevin Vabaorg pidi põlvevalu tõttu täispika triatloni EM-i Hollandis Almeres katkestama.

“Tunne oli väga hea. Natuke ebaõnnestunud esimese vahetusala taha jäi parem lõpptulemus, aga tegin enda kohta hea ujumise ning rattas ja jooksus oli samuti tugev tunne,” rääkis Kivioja ning tunnistas, et kui kõik oleks õnnestunud, oleks koht finišis olnud kindlasti parem. “Paraku oleksid ja poleksid ei maksa midagi, aga üldiselt oli positiivne võistlus ja sain mõne kasuliku õppetunni ja tean, millele nüüd rohkem keskenduma pean,” kõneles Kivioja.

Hollandis võistelnud Kevin Vabaorg pidi põlvevalu tõttu võistluse 14 kilomeetrit enne finišit katkestama. Vabaorg ujus 3,8 kilomeetrit ajaga 47.51 ning tuli veest välja 12. positsioonil. “Sain stardist üsna kenasti minema ja tunne oli hea,” rääkis Vabaorg pärast võistlust. “Võistlusel oli kaks ringi ning teisel neist jäid harrastajad niiviisi ette, et ma ei näinud enam oma konkurente, kuid lõpusirgele keerates sain aru, et olen üsna okeil positsioonil,” jätkas Vabaorg.

180-kilomeetrise rattadistantsi sõitis eestlane läbi ajaga 4.43.29, kuid tee peal tuli korra ka rehvi pumbata. “Ratast alustades oli tunne väga mõnus ja olin enesekindel, et jaksan sõita. Ühel sirgel, kus olin arvanud, et on ilmateate järgi allatuul, puhus hoopis vastutuul. 37. minutil pidin korra ka seisma jääma, et rehvi pumbata. Õnneks oli kettas piim sees, mis parandas augu ära ja sain võistlust pumpamise järel siiski jätkata,” kirjeldas Vabaorg võistluste käiku ning lisas, et esimene raskushetk tuli 120.–130. kilomeetril, kus pidi kõvasti sööma ja jooma, et energiavarusid uuesti täiendada.

Kevin Vabaorg esiplaanil.
Kevin Vabaorg esiplaanil. Foto: Filipe Pereira

Kuue ringi pikkusel jooksudistantsil hakkas Vabaorul põlv valutama neljandal ringil ja seejärel otsustas ta pikemat perspektiivi silmas pidades võistluse katkestada.

“Jooksma minnes olid jalad tundetud ja ma ei osanud õiget tempot valida,” selgitas Vabaorg. “Kui kellal oli 3.55–4.00 min/km tempo, otsustasin seda proovida. Poolmaratoni läbisingi 4.15 tempoga, kuid seejärel hakkas parem põlv valutama. Kõndisin viis kilomeetrit, ent põlv valutas ka siis. Küsisin meedikutelt valuvaigistit, kuid see ei aidanud. Raske südamega otsustasin võistluse pooleli jätta, kuigi finišini oli vaid 14 kilomeetrit. Pean tervist tähtsamaks ja nüüd tuleb arstidega konsulteerida, millega täpsemalt tegu on,” rääkis sportlane.

Täna algavad Lääne-Prantsusmaal La Baule’i linnas noorte triatleetide Euroopa meistrivõistlused, kus on kuue eestlase seas stardis ka meie maakonnast pärit Etriin Etverk.

Täna on kavas poolfinaalid. Noori ootab ees 300 meetrit ujumist, seejärel asutakse kaheksakilomeetrisele rattarajale ja lõpetuseks joostakse kaks kilomeetrit siledal pinnal.

Märksõnad
Tagasi üles