R, 9.12.2022

Galerii ⟩ Rakveres räägiti 19. sajandi suunamudijast

Toomas Herm
, ajakirjanik
Rakveres räägiti 19. sajandi suunamudijast
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments

Mittetulundusühing Juhan Kunderi Rahvakool korraldas pühapäeval Rakveres Köster Gööcki majas konverentsi "Kunder 200", kus peaettekandja Pille Kriisa rääkis näitekirjanikust, luuletajast ja pedagoogist Juhan Kunderist kui 19. sajandi suunamudijast.

Juhan Kunderi Rahvakool on alates sellest aastast suurmehenimelise seltsi õigusjärglane. Kooli juht Maia Simkin ütles, et neil käib koos umbes 40 inimest. Küsimusele, miks Kunderiga seotud seltsi liikmed kõik naised on, vastas Simkin, et naised on alati aktiivsemad kui mehed. "Mehed on alalhoidlikud, tagasihoidlikud," lisas ta. Simkin meenutas, et Kunderi seltsi on kolme aastakümne jooksul kuulunud ka neli-viis meest. "Meie seltsist lahkutakse tavaliselt vanaduse pärast," sõnas Simkin.

Juhan Kunderi sünnist täitus tänavu 17 aastat ja vana nimega Juhan Kunderi Seltsil 30. tegevusaasta. Juubelite tähistamiseks konverents korraldatigi. Lisaks avati Köster Gööcki majas akvarellinäitus. Pildid olid maalitud rahvakooli maalilaagris.

Pärast pidulauas maiustamist esietendus juubelite tähistamiseks spetsiaalselt tellitud lavastus "Näita ennast, Juhan Kunder!". Piret Saul-Gorodilovi kirjutatud näitemängu lavastas teatriga KaRakTer Tiit Alte.

Tulevikuplaanidest rääkides nimetas Simkin, et peagi kuulutatakse välja järjekorras kolmas konkurss Juhan Kunderi vaimsuse auhinnale. Jätkatakse rahvakooli kursustega, kus peamised teemad on keeled, käsitöö ja kujutav kunst.

Märksõnad
Tagasi üles