R, 27.01.2023

Naiskodukaitse harjutas koos politseiga massilise sisserände stsenaariume

Toomas Herm
, ajakirjanik
Naiskodukaitse harjutas koos politseiga massilise sisserände stsenaariume
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Naiskodukaitsjad kuulavad politseiniku selgitusi eelseisva ülesande kohta.
Naiskodukaitsjad kuulavad politseiniku selgitusi eelseisva ülesande kohta. Foto: Kristel Kitsing

Naiskodukaitse Viru, Järva, Jõgeva ja Alutaguse evakuatsioonirühmad osalesid reedel ja laupäeval ühisõppusel politsei- ja piirivalveametiga (PPA), et harjutada massilise sisserände hädaolukorraplaani rakendamist Ida prefektuuris.

"Tegemist oli esimese praktilise koostööõppusega Viru evakuatsioonirühmale PPA alluvuses," ütles naiskodukaitse Viru ringkonna evakuatsioonirühma juht Evely Press. Tema sõnul on teoorias lihtne plaane teha, kuid päriselus viib siiski edasi praktika. "See lõi hea võimaluse näidata, kui treenitud me kriisiolukordadeks oleme ja kui palju meiega tegelikult arvestada saab."

Viru ringkonna evakuatsioonirühma ülema abi Kairi Laubholts kiitis teise õppepäeva järel koostööd PPA-ga, sest naiskodukaitsjaid võeti kui arvestatavaid koostööpartnereid. "Nad usaldasid meile suurema osa esmaseid toiminguid – sisserändajate märgistamise, suunamise, registreerimise," loetles Laubholts ja väljendas heameelt, et personali- ja reguleerimismeeskonnal oli hea võimalus harjutada täpselt seda, mida nad õppinud on. "Tänane õppepäev oli kindlasti kasulik kõikidele osapooltele, et edasist koostööd oluliselt parendada."

Märksõnad
Tagasi üles