R, 9.12.2022

Indrek Mägi tuli Rootsi meistrivõistlustel hooaja kokkuvõttes kolmandaks

Tauno Tihti
, spordiajakirjanik
Indrek Mägi tuli Rootsi meistrivõistlustel hooaja kokkuvõttes kolmandaks
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Indrek Mägi (keskel) koos tiimi mänedžeri Alexander Yngve (vasakul) ja isa Koit Mägiga.
Indrek Mägi (keskel) koos tiimi mänedžeri Alexander Yngve (vasakul) ja isa Koit Mägiga. Foto: Dary Karina

Sel nädalavahetusel toimus Vimmerby krossirajal Rootsi motokrossi meistrivõistluste viimane etapp. MX1 klassis osalev Indrek Mägi tuli etapi kokkuvõttes neljandaks ja hooaja kokkuvõttes kolmandaks.

Enne viimast etappi oli võitlus kolmandale kohale eriti pingeline, kuna pjedestaalile oli võimalik tõusta lausa kolmel sõitjal. Mägi jagas kolmandat-neljandat kohta ja edestas viienda koha omanikku vaid punktiga. Ajasõidus saavutas meie mees viienda tulemuse, kusjuures probleem oli selles, et just põhikonkurent oli seltskonna kiireim.

Esimeses võistlussõidus tegi Mägi aga suurepärase stardi ja võttis sisse kolmanda koha. Mõneks ringiks langes ta neljandaks, kuid seejärel suutis uuesti kolmandaks tõusta ja sellel positsioonil ta sõidu ka lõpetas. Mis kõige tähtsam, mõlemad peamised konkurendid jäid Mägi selja taha. Ajasõidu võitnud rootslasest konkurent Hjortmarker jõudis lõppu alles kaheksandana.

Teist sõitu alustas Mägi taas hästi. Stardi järel oli ta viiendal kohal ja sealt õnnestus tal paari ringiga kolmandaks tõusta. Ühel põhikonkurendil üldarvestuse koha peale peetud võitluses õnnestus temast küll mööduda, aga Mägil läks korda säilitada sõidus just talle minimaalselt vajalik neljas koht.

Hooaja kokkuvõttes teenis Mägi MX1 klassis 248 punkti ja see andis talle kolmanda koha. Neljandale kohale jäänud rootslane Berg­gren kaotas eestlasele lõpuks vaid ühe punktiga. Rootsi meistriks krooniti 326 punktiga Danne Karlsson.

“See oligi meie tiimi eesmärk aastal 2022 – Rootsi poodium. Olen õnnelik ja uhke! Tehtud, sõitudes kolmas ja neljas koht oli piisav, et kokkuvõttes poodiumikoht koju tuua. Nüüd võtan paar nädalat vabamalt, sest randmevigastuse peab korda saama,” rääkis krossimees hooaja lõpplahenduse üle rõõmu tundes. 

Märksõnad
Tagasi üles