R, 9.12.2022

Lääne-Virumaa jooksusarja mõned võitjad on juba selgunud

Tauno Tihti
, spordiajakirjanik
Lääne-Virumaa jooksusarja mõned võitjad on juba selgunud
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Rakvere rahvajooksuga said mõned jooksusarja võitjad juba varakult selgeks.
Rakvere rahvajooksuga said mõned jooksusarja võitjad juba varakult selgeks. Foto: Ain Liiva

Jooksusarjas on aasta jooksul kavas 11 etappi ja juhendi kohaselt lähevad üldarvestuses parimate selgitamisel arvesse üheksa edukama jooksu punktid.

Pühapäevane Rakvere rahvajooks oligi just üheksas osavõistlus ja nii mõneski võistlusklassis on võitja juba selge või vähemalt pilt suhteliselt klaar. Joosta on veel ümber Porkuni järvede ja Võsu sügisjooks, mis mingil määral olukorda muudavad.

Meeste võistlusklassis on üheksa tulemust juba kirja saanud Karlis Karm, kellele järgnevad Martin Kink ja Toomas Puust – nemad moodustavad praegu ka esikolmiku. Reaalne võimalus kokkuvõttes võitjaks tulla on Tanel Laumetsal, kellel on kaks jooksu vahele jäänud, aga kes alles jäänud etappide läbimisel peaks koguma konkurentidest oluliselt suurema punktisumma. Sama seis on Tauri Tomsonil, kelle võimalikud lisanduvad kahed punktid peaks tõstma teisele kohale.

Üldvõit on välja teenitud Simuna poisil Kert Karmil, kes on võitnud M12 vanuseklassis kõik seni peetud võistlused ja kelle võitu ei saa enam miski väärata.

M14 klassis juhib küll praegu Magnus Jagant, aga osalemise korral mööduvad temast Igor Krawczyk ja Artur Koptelkov.

M16 vanuseklassis karika võitmiseks peab Rico Kruus veel ühel jooksul osalema ja asi on tehtud.

M40 vanuserühmas jääb kõik kahe viimase jooksu otsustada: kes need võidab, on ka kokku parim, sest nii Aivar Vallistel kui ka Maido Hermsalul on teoreetiliselt võiduvõimalus.

M50 klassi meestest juhib küll praegu Janno Loomus, aga senini kaheksa etappi võitnud Ago Veilberg peab alles jäänud kahest jooksust ühe lõpetama – ja sellega on ka võit käes.

M60 vanuseklassi meestest jääb valdava osa hooajast domineerinud Meelis Veilbergil üldvõit saamata, sest arvesse minevat üheksat etappi ei tule kokku. Eeldusel, et ta veel ühel jooksul osaleb, peaks võidumees olema Kalle Lett.

Naiste arvestuses on Marit Hiiemaa stabiilsete teiste-kolmandate kohtadega endale karika juba kindlustanud. Jooksuvõidud on küll läinud valdavalt külalisvõistlejatele, aga nemad ei ole sarja kokkuvõttes konkurentsis.

Nooremate tüdrukute hulgas kuus noortejooksu võitnud Lenna Maamägi on ühe osaluse kaugusel karikast. Täpselt sama seis on kuni 14-aastaste tüdrukute arvestuses Merit Nõmmistel, kellel kõik senised osaletud kaheksa jooksu võidetud.

Põhidistantsi läbijate seas on N16 vanuseklassis võitja Kairi Jagant, kelle kaasvõistlejad on palju etappe vahele jätnud.

N40 klassis vajab Regina Kruus samuti vaid ühte lõpetatud jooksu.

Naiste vanemates vanuserühmades on samuti kõik selge. Kai Saar ja Ellen Matla on teiste ees piisava edumaa saavutanud ja neid enam keegi võitmast ei väära. 

Märksõnad
Tagasi üles