R, 9.12.2022

Kilbarid alustavad uut hooaega

Tauno Tihti
, spordiajakirjanik
Kilbarid alustavad uut hooaega
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Koolinoorte võistkonnad on läbi aegade hakkama saanud ja vanade kalade hulgas ennast hästi tundnud.
Koolinoorte võistkonnad on läbi aegade hakkama saanud ja vanade kalade hulgas ennast hästi tundnud. Foto: Vladislav Musakko

Midagi sellist, nagu oli vahepealsetel piiranguaastatel, kus üks mänguhooaeg mahtus kolme aastanumbri sisse, loodetavasti enam üle elama ei pea.

Igatahes alustavad mõtte­sportlased juba sel neljapäeval Rakveres Katariina Keldris järjekordset maakondlikku mälumänguhooaega.

Tegemist on ilmselt ühe vanima kohalikul tasandil mõõduvõtuga, sest praeguse sarja eelkäija oli olemas juba kaugel nõukogude ajal, selle täpset algusaega ei suuda ka vanimad mälumängusõbrad täpselt meenutada.

Lääne-Virumaa mälumängusarja üks eestvedajaid, MTÜ Rakvere Mäluprojekt juhatuse liige Maris Marko konstateeris fakti, et aastate jooksul on sarjast läbi käinud väga palju rahvast.

Ta tõi näiteks võistkonna Mehepojad, mille osa liikmeid alustasid kunagi koolipoistena, olid vahepeal mõned aastad tudengitena kadunud ja tulid seejärel tagasi.

Kilvahooaja esimene mäng algab 22. septembril kell 18 Katariina Keldris. Küsimused, mida on igas mängus 42, paneb sel korral kokku mullune võitja, kelleks oli võistkond Rahvuslik Kogu. Maris Marko selgitas, et küsimused koostavad võistkonnad kordamööda ning küsimise järjekord põhineb eelmise aasta paremusjärjestusel.

“Ootame suurima heameelega just koolinoorte võistkondi,” sõnas Marko, kes kinnitas, et lollimaks ei jää mälumängus osaledes keegi. Ütleb ju vana mõtteteragi, et võidab see, kes saab kõige rohkem uusi asju teada.

Seni noorte osalemist soosinud Rakvere gümnaasiumi rolli võtab nüüd loodetavasti endale vast avatud Rakvere riigigümnaasium. 

Märksõnad
Tagasi üles