Saksamaa õhuväelased teevad Eesti õhuruumis madallende

Inna Grünfeldt
, ajakirjanik
Copy
Neljapäeval ja reedel teevad madallende hävitajad Eurofighter Typhoon.
Neljapäeval ja reedel teevad madallende hävitajad Eurofighter Typhoon. Foto: Karolis Kavolelis/Scanpix Baltics

22. ja 23. septembril teevad Eesti õhuruumis lende, sealhulgas madallende, Ämari lennubaasis teenivad Saksamaa õhuväe piloodid hävituslennukitel Eurofighter Typhoon. Madallennud toimuvad madallennualadel ning mitte madalamal kui 152 meetrit.

Madallende tehakse neljapäeval ja reedel Edela-, Lõuna-, Ida- ja Kesk-Eesti madallennualadel mitte madalamal kui 152 meetrit (500 jalga) ajavahemikul kella 10–17. On võimalik, et lennukid mööduvad asulatest või üksikutest taludest, kuid võimalusel püütakse asustatud alasid siiski vältida.

NATO liikmesriigid eraldavad õhuväe õppuste ja harjutuste, sealhulgas madallendude tegemiseks kindlad osad oma õhuruumist. Muu hulgas on Balti riikide valitsused eraldanud oma õhuruumis piirkonnad madallendude sooritamiseks.

Madallennu harjutused on kooskõlas Eesti seadustega ning neid sooritatakse kokkuleppel transpordiameti ja Lennuliiklusteeninduse AS-iga.

Põhja-Atlandi Nõukogu otsuse kohaselt valvavad NATO liikmesriikide õhujõud Eesti, Läti ja Leedu õhuruumi. Õhuturvet tagavad lennukid baseeruvad Eestis Ämari ja Leedus Šiauliai lennubaasis.

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles