Raamatuid saab laenutada pakiautomaati või lasta koju tuua

Inna Grünfeldt
, ajakirjanik
Copy
MIRKO-ga jõuab raamat igal pool lugejani.
MIRKO-ga jõuab raamat igal pool lugejani. Foto: Lääne-Virumaa Keskraamatukogu

Lääne-Virumaa keskraamatukogu ühines üleeestilise raamatute laenutusplatvormiga Minu Raamatukogu (MIRKO). MIRKO, mis avaneb lugejatele teisipäeval, on enam kui miljoni raamatuga uus üleeestiline laenutusplatvorm, mille vahendusel saab soovitud raamatu või noodi tellida pakiautomaati või kulleriga koju.   

Uus laenutusplatvorm sobib lugejatele, kes vajavad paindlikku raamatute laenutamise võimalust lisaks tavapärasele laenutamisele raamatukogust. "Kui raamatukogu või raamatukapp jääb kaugele või ei saa raamatukokku minna selle lahtiolekuaegadel, siis MIRKO-st on kindlasti abi," ütles Lääne-Virumaa keskraamatukogu arendusspetsialist Tiina Kriisa.

MIRKO-st saab teoseid tellida kas pakiautomaati või kulleriga koju. Tasuda tuleb vaid transpordikulu. Laenutada saab ilukirjandust, teaduskirjandust ja noote. MIRKO pakub ka koolide soovitatud kirjandust. Raamat jõuab pakiautomaati või kulleriga koju 2–4 päevaga. 

Uudse lahendusena võimaldab MIRKO laenutatud raamatuid või noote soovitada ka sõbrale. 

Korraga saab tellida kuni viis raamatut 21 päevaks. Tähtaja saabumisel on võimalik tellimust pikendada. Tellimiseks tuleb registreeruda laenutusplatvormi kasutajaks ja sisselogimisel kasutada riiklikke autentimisvahendeid.   

MIRKO kasutajaks saavad kõik ID-kaardi, mobiil-ID või Smart-ID omanikud alates 13. eluaastast. Esmalt tuleb end aadressil www.mirko.ee sobiva autentimisvahendiga tuvastada ja registreerida kasutajaks. 

Minu Raamatukogu (MIRKO) avaneb lugejatele 27. septembrist.  

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles