N, 2.02.2023

Rakveres alustab tegutsemist omastehooldajate tugigrupp

Aivar Ojaperv
, ajakirjanik
Rakveres alustab tegutsemist omastehooldajate tugigrupp
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Kersti Suun-Deket.
Kersti Suun-Deket. Foto: Vladislav Musakko

Rakvere linnavalitsuse sotsiaalosakonna juhataja Kersti Suun-Deket on juba aastaid soovinud algatada linnas omastehooldajate tugigrupi kooskäimisi, kus saada infot, kogeda rõõme ning jagada muresid. Nüüd saab soov teoks ja esimene kohtumine toimub neljapäeval, 29. septembril kell 17 Rakvere linnavalitsuse ruumides, edastas linnavalitsuse pressiteenistus.

Omastehooldajad on inimesed, kes toetavad, abistavad ja on olemas iga päev oma lähedase jaoks, kes vajab tuge. Samas unustavad nad selle kõige juures iseenda. "Olen töötanud linnavalitsuse sotsiaalosakonnas ligi kuus aastat ja näen, et Rakveres on palju inimesi, kes hooldavad oma lähedast: last, partnerit või vanemat. Neil kõigil on oma mured lähtuvalt lähedase puudest, erivajadusest või vanusest, samas ühendab neid kõiki midagi ühist – hool ja mure oma inimese pärast. Lähtuvalt sellest soovin luua tugigrupi omaste hooldajatele," rääkis Suun-Deket.

Tugigrupi eesmärk on märgata, toetada, jõustada ja mõista teisi meie ümber, kes on samas olukorras. Esimesel kohtumisel arutletakse, kuidas tugigrupp võiks tulevikus kohtuda, millised teemad kõnetavad ja kuidas saaksime toetada veelgi rohkem peresid, kus üks pereliikmetest on hoolduskoormuse tõttu koduseks jäänud.

Märksõnad
Tagasi üles