R, 9.12.2022

Väike-Maarja kooli viiendikud kohtusid ajakirjanikuga

Eva Samolberg-Palmi
, Virumaa Teataja peatoimetaja
Väike-Maarja kooli viiendikud kohtusid ajakirjanikuga
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Väike-Maarja kooli viienda klassi õpilased teadsid ajakirjandusest juba enne nii mõndagi, kuid said reedel teada veel rohkem.
Väike-Maarja kooli viienda klassi õpilased teadsid ajakirjandusest juba enne nii mõndagi, kuid said reedel teada veel rohkem. Foto: Kristel Lehtme

Väike-Maarja gümnaasiumi viienda klassi õpilastel käis reedel aleviku raamatukogu saalis külas Virumaa Teataja ajakirjanik Mart Rauba, kes tutvustas lastele oma tööd ning rääkis, kuidas ajaleheartiklid valmivad.

Ajakirjaniku kutsusid külla laste eesti keele ja kirjanduse õpetaja Agnes Leemets ja Väike-Maarja raamatukogu juhataja Kristel Lehtme.

Viiendikele polnud teema enam päris võõras, eesti keele tundides oli neile õpetatud ka seda, mida ajakirjanduslik tekst endast kujutab. Samuti oskasid nad peale Virumaa Teataja nimetada palju teisi Eestis ilmuvaid ajalehti ja ajakirju – seda kinnitas lastele tehtud "tunnikontroll".

Veidi üle tunni kestnud kohtumise lõpuks said lapsed teada, mis teeb uudisest uudise ning milliseid artikleid peale uudiste ajalehest veel leida võib. Samuti ajakirjaniku töö plusside ja miinuste kohta. Selgus, et uudise kirjutamist olid nad juba koolitunnis harjutanud. Leemets tõi eraldi esile selle käigus sündinud uudise "Vanaisa Väino sõitis autoga vastu puud", mille oli paberile pannud noor Laur Jakob.

Märksõnad
Tagasi üles