K, 30.11.2022

81-aastane Salla küla memm peab hoolimata oma soliidsest vanusest veisekarja

Aivar Ojaperv
, ajakirjanik
81-aastane Salla küla memm peab hoolimata oma soliidsest vanusest veisekarja
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
81-aastane Vaike Kütt Salla külast peab vaatamata oma soliidsele vanusele veisekarja.
81-aastane Vaike Kütt Salla külast peab vaatamata oma soliidsele vanusele veisekarja. Foto: Ain Liiva

Detsembris täitub Vaike Kütil 82 eluaastat. Ta oleks täiesti tavaline Salla küla memm, kui ta ei peaks kahtekümmet veist ja kui ta ei oleks füüsilisest isikust ettevõtja. Oma Küti talus ja loomadega toimetab ta tõepoolest üksinda, poeg ja tütar käivad vaid suurematel töödel abiks. Naabrimehed peavad Vaiket kingituseks või nähtuseks ja kahtlustavad, et Vaiket on tegelikult mitu, sest nii käbe ei saa ju üks vanainimene olla.

Salla küla asub Lääne-Virumaa lõunaosas Emumäe jalamil. Tänu aktiivsetele ja ilumeelsetele elanikele näeb küla ja lähiümbrus välja kui piltpostkaart. Kui läheneda Rakvere poolt, jääb kõigepealt vasakule muusik Karl Madise suvemaja ja siis tuleb seltsimaja. Pärast teeristi paremat kätt elab kunstnik Hando Kuntro.

Seltsimaja ja Karl Madise krundi vahel paikneb väike heinamaasiil, kus nosivad veised. Üle tee on Salla memoriaal, mälestamaks võõrvõimu käe läbi hukkunud külaelanikke. Memoriaali taga paistavad kollane (rohelise traataiaga piiratud) elumaja ja laut. Nende omanik on Vaike Kütt. Tema jagu on ka seltsimaja ja Karl Madise naabruses koplis nuumal olevad veised.

Märksõnad
Tagasi üles