R, 9.12.2022

Eesti traielikoondis saavutas rahvuste mõõduvõtul neljanda koha

Merly Raudla
Eesti traielikoondis saavutas rahvuste mõõduvõtul neljanda koha
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Keity Meier traielirajal.
Keity Meier traielirajal. Foto: Kristel Alliksaar

Nädalavahetusel Itaalias Monzas peetud Rahvuste traielil saavutas Eesti koondis neljanda koha. Eestlased osalesid võistlusel esimest korda, koondise moodustasid karikasarja sõitja, Tapalt pärit Keity Meier ja Viljandimaalt pärit 15-aastane C-klassi meister Karl Leis.

Segatiimide arvestuses tunnistati parimaks traieliriigiks korraldajamaa Itaalia. Keity Meier avaldas lootust, et hea tulemus annab Eesti sõitjatele indu suurelt unistada ning unistuste täitumise nimel trenni teha. "Maailmatase pole võimatu, mina olen siia jõudnud, ja kui uus põlvkond sarnaselt Karlile sama pühendunult tööd teeb, siis on tulevik helge," kõneles Meier.

Hooaja viimase traieli suursündmuse korraldusega jäid eestlased väga rahule. "Radade koostamisel, kus sõidavad koos kogenud karikasarja sõitjad ja juuniorid, leiti häid kompromisse. Kuna olen harjunud pigem keerukamate väljakutsetega, võtsin eesmärgiks trassi karistuspunktideta läbimise, mille ka ühel ringil saavutasin," rääkis Meier.

Tiimikaaslase kohta jätkus tal vaid kiidusõnu. Meieri hinnangul pidas Karl Leisil sõidunärv hästi vastu ning polnud mitte ühtegi kohta, mida Leis ei oleks proovinud vallutada. "Mõned takistused ja kõrgused olid tema jaoks kindlasti sellised, millega ta pistis rinda esimest korda. Alla andmist ei kaalunud ta kordagi ning just selliseid sõitjaid ongi Eestile vaja," kõneles Meier.

Tiimide arvestuses osales seitse koondist, Eesti jättis seljataha Iirimaa, Belgia ja Andorra. Hooaja lõpuüritusele olid kohale tulnud 15 riigi esindajad, mõõtu võeti neljas klassis. Naabritest olid kohal Soome, Läti ja Rootsi. "Kui ühel hetkel valitses võistlusmoment, siis teisel hetkel elati üksteisele kaasa, patsutati sõbralikult õlale ning aidati rajal ebaõnnestunuid nii nõu kui jõuga," kirjeldas Meier võistluseid.

Märksõnad
Tagasi üles