, spordiajakirjanik
Jaanus Liivak (mustas) peatreenerina on Karude senise kulgemisega rahul.
Jaanus Liivak (mustas) peatreenerina on Karude senise kulgemisega rahul. Foto: Ott Kattel

Saage ja Eichfussi lõpuminutite tabamused kukutasid Tamsalu liidrikohalt.

Saku I liigas on kuue vooru järel ainsana täisedu TERE Kadrina Karudel, kes kostitas nädala keskses kohtumises Tamsalu Los Toros/TalTechi hooaja esimese kaotusega. Viis võitu on kogunud ka Tartu Ülikool/Estiko ja Rae Koss/Hansaviimistlus.

Vooru põnevusmängus alistas kahe kaotuseta meeskonna heitluses TERE Kardina Karud (6:0) koduväljakul 74:70 (18:10, 14:21, 17:21, 25:18) Tamsalu Los Toros/TalTechi (5:1). Mängu algus oli mõlemalt poolt närviline ja punktivaene, Karud ei saanud esimesel poolajal kolmese joone tagant hoolimata kodukorvidest üldse tabamusi. 18 viskest oli edukas vaid üks, aga hoolimata sellest püsiti mängus. Teisel mängupoolel oli initsiatiiv pigem Tamsalu meeste käes ning vahe kasvas pea kümnele punktile. Külalised naaberkülast juhtisid veel viis minutit enne lõpuvilet 65:60, ent Kristo Saage kolm järjestikust kaugviset ning Timo Eichfussi korv panid aluse Karude 11:0 vahespurdile, mis oli võiduks piisav.