Tõeline triller. Karistusvisked tõid käsipallinaiskonnale Eesti karikavõistlustelt pronksi

Tauno Tihti
, spordiajakirjanik
Tapa käsipallinaiskond rõõmustamas pronksmedali võitmise üle.
Tapa käsipallinaiskond rõõmustamas pronksmedali võitmise üle. Foto: SK Tapa

Eesti naiste karikavõistlused käsipallis kulmineerusid reedel kohamängudega Tapa spordihoones. Esmalt kohtusid pronksimängus HC Tabasalu/Audentes – SK Tapa/Tapa Valla SK.

Kodupubliku marulisest toetusest hoolimata jäid võõrustajad 10. minutiks 3:6 taha. Pronksikohtumises väga resultatiivselt mänginud Marjette-Maie Müntser viskas tapalaste kolm esimest väravat, kuid Audentese naised hoidsid poolaja lõpuni mõneväravalist edu. Teisel poolajal visati väravaid valdavalt vaheldumisi ja vastased olid pidevalt paariväravalises eduseisus.

SK Tapa naiskonna eestvedaja Müntser tõi siiski 54. minutil tabloole viiginumbrid 24:24 ja taas alustati sisuliselt nullist. Kaks minutit enne lõppu aga sai Tabasalu taas kahe silmaga ette, kuid Marie-Johanna Kippari ja Müntseri väravad tegid seisuks taas viigi – 27:27 –, ja kuna Audentes enam skoorida ei suutnud, otsustati pronksi saatus karistusvisetega.