R, 24.03.2023

Eestimaa Loomakaitse Liit rikub heategusid tehes ise seadust

Aivar Ojaperv
, ajakirjanik
Eestimaa Loomakaitse Liit rikub heategusid tehes ise seadust
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments 1
Koeral oli elamiseks korralik kuut. Loomakaitsjad viisid ta minema ajal, mil omanik oli Tamsalus poeringil.
Koeral oli elamiseks korralik kuut. Loomakaitsjad viisid ta minema ajal, mil omanik oli Tamsalus poeringil. Foto: Ain Liiva

Liidu esindaja Pille Teesi hinnangul ei tee nad midagi valesti, kui sisenevad looma päästmise nimel eraterritooriumile, võtavad sealt kaasa ketikoera ja ei informeeri toimunust kahe kuu jooksul ei looma omanikku, politseid ega loomaõigustega ametlikult tegelevat põllumajandus- ja toiduametit.

MTÜ Eestimaa Loomakaitse Liit (ELL) juhatusse kuuluv Pille Tees ei varjagi, et nad rikuvad kehtivaid seadusi ja regulatsioone teadlikult. "Õiguste ja kohustuste konflikti puhul, kus kaalul on ühelt poolt loom kui loomapidaja vara ja tema valdus, kuid teiselt poolt loom kui elusolend ning tema tervis ja heaolu, millele on ilmne oht, võtab ELL tõepoolest võimaliku rikkumise riski, et aidata looma ja täita oma kohustust mitte jätta looma abitusse seisundisse," rääkis ta. "Jätkame oma tegevust samamoodi ka edaspidi, ja kui loom vajab abi, siis me ka aitame nii, nagu on meil parasjagu võimalik – kui olukord on kriitiline, siis võtame looma kaasa."

Alljärgnev on aga näide, kuidas liigne agarus muutus arusaamatuseks. Ja loomakaitse liidu viimaste päevade tegevused viitavad, et sealsed inimesed hakkasid juba novembris toimunud lugu siluma alles pärast seda, kui Virumaa Teataja eelmisel nädalal asja vastu huvi ilmutas.

Märksõnad
Tagasi üles