R, 24.03.2023

Riik lubab jätkata politseinike ja päästjate palga kergitamist

Riik lubab jätkata politseinike ja päästjate palga kergitamist
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Päästjad. Pilt on illustratiivne.
Päästjad. Pilt on illustratiivne. Foto: Kristjan Teedema

Siseminister Lauri Läänemets ja Riigi- ja Omavalitsusasutuste Töötajate Ametiühingute Liit (ROTAL) allkirjastasid hea tahte memorandumi, leppides kokku, et politseinike ja päästjate minimaalne palk tõuseb 2025. aastaks vähemalt 1,2 Eesti keskmise palgani ehk 2431 euroni.

Läänemetsa sõnul on memorandum märgiline kokkulepe, mille eesmärk on tagada siseturvalisuse valdkonna töötajatele kindlustunne oma tuleviku suhtes, hõlmates nii konkurentsivõimelisemat palga- kui ka sotsiaalsete tagatiste süsteemi.

"Siseturvalisuse valdkonna töötajatele on seatud kõrged nõudmised nii teadmiste ja oskuste kui ka vaimse ja füüsilise võimekuse osas. Seepärast peabki riik tagama keerulisi, vastutusrikkaid ja tihti riskantseid tööülesandeid täitvatele inimestele sotsiaalsed tagatised, väärika palga ning võimalused vajadusel oma huvide ja nõudmiste eest seista. Just viimase osas annab memorandumis kokkulepitud kollektiivlepingute sõlmimine meie siseturvalisuse valdkonna töötajatele olulise lisahoova. Tuleb mõista, et eluohtlik töö, mis nõuab nii öösel kui ka riigipühadel töötamist, et tagada ööpäevaringne teenus ja meie kõigi turvalisus, peab saama ka väärika tasu," rääkis Läänemets.

Märksõnad
Tagasi üles