K, 22.03.2023

Talvised aialinnuvaatlejad märkasid enam kui 30 000 lindu

Merly Raudla
Talvised aialinnuvaatlejad märkasid enam kui 30 000 lindu
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Kõige arvukam liik vaatlusel oli taas rasvatihane, kes moodustas pea neljandiku kõigist aialindudest.
Kõige arvukam liik vaatlusel oli taas rasvatihane, kes moodustas pea neljandiku kõigist aialindudest. Foto: Karl Adami

Möödunud nädalavahetusel toimunud talvisel aialinnuvaatlusel märkasid linnusõbrad esialgsetel andmetel üle 30 000 linnu, keda oli vähemalt 66 liigist.

Esmaspäeva hommikuks olid oma andmed Eesti Ornitoloogiaühingule edastanud 1300 linnusõpra, kes olid vaatlusi teinud enam kui 900 paigas üle Eesti. Kõige arvukam liik oli taas rasvatihane – need sulelised moodustas pea neljandiku vaadeldud lindude koguarvust. Nagu varasematel aastatelgi, mahtusid esiviisikusse põldvarblane, koduvarblane, leevike ja sinitihane.

Talvise aialinnuvaatluse eestvedaja Aarne Tuule tõdes, et nädalavahetusel jätkus käesolevale talvele omane heitlik ilm, mis mõjutas nii lindude arvukust aedades kui ka vaatlejate innukust. "Lumikatte puudumine ja nullilähedased temperatuurid võimaldasid lindudel hõlpsalt kätte saada looduslikku toitu ja vajadus inimese pakutava abi järele oli tagasihoidlik," selgitas Tuule. "Vaatluskohas loendatigi keskmiselt neljandiku võrra vähem linde kui mullu, mil vaatluspäevade ajal rullus üle Eesti talve võimsaim tuisk. Mitmed linnusõbrad andsid teada, et ei ole tänavu lindude toitmist alustanudki," lisas ta.

Märksõnad
Tagasi üles