K, 22.03.2023

Vinni-Pajusti gümnaasiumist läks Ukraina poole teele magus abisaadetis

Mart Rauba
, ajakirjanik
Vinni-Pajusti gümnaasiumist läks Ukraina poole teele magus abisaadetis
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Ligi 500 kilo komme teevad kindlasti suu magusaks VPG sõpruskooli õpilastel Lvivis.
Ligi 500 kilo komme teevad kindlasti suu magusaks VPG sõpruskooli õpilastel Lvivis. Foto: Vpg

Esmaspäeva hommikul käis Vinni-Pajusti gümnaasiumis (VPG) kibekiire komplekteerimine. Õpilased aitasid bussi peale panna üle poole tonni kompvekke, aga ka esmatarbekaupu ja elektrigeneraatoreid. Buss ise peaks juba homme jõudma Ukrainasse Lvivis asuvasse sõpruskooli.

"See kommide mõte tekkis sellest, et igal aastal jääb peale jõulupidu alati palju komme vedelema. Kõik kohad on neid komme täis," ütles VPG õpetaja Mart Pitsner. "Nüüd saab üks koolitäis lapsi kasvõi üheks päevaks suu magusaks. See pole võibolla küll väga tervislik mõte, aga kindlasti lastele väga meelepärane," lisas ta.

Märksa praktilisemad on kindlasti kuus elektrigeneraatorit, neli kastitäit meditsiinitarbeid, magamiskotid, talveriided ja sõdurite toidupakid. Pitsneri sõnul on just toidupakkide järele nõudmine suur ja nende kohta küsiti Ukraina poolt eraldi. Konservid ja kuivtoidupakid lähevad otse rindele, neid sai autosse nii palju, et sada meest peaks mõneks päevaks söönuks saama küll. Lisaks peaks Leedus ootama paar bursuika ahju, mis samuti kaasa võetakse.

Märksõnad
Tagasi üles