Kergejõustikuklubi ViKe noored jätkasid medalikursil

Tauno Tihti
, spordiajakirjanik
Berit Saar sai kuuli korralikult lendama ja tuli Eesti meistriks.
Berit Saar sai kuuli korralikult lendama ja tuli Eesti meistriks. Foto: Marko Mumm

Tristan Konso ja Berit Saar kutsuti Balti võistkondlikeks meistrivõistlusteks Eesti koondisesse.

Möödunud nädalavahetusel selgitasid Eesti noorte kolme vanema vanuseklassi sportlased Lasnamäe kergejõustikuhallis talvised üksik­alade kergejõustikumeistrid. Meie maakonna noored võitsid 14 medalit ja pea sama palju kordi oldi ka finaalis, esikaheksas.

Esimest aastat U18 vanuseklassis võistlev 15-aastane Tristan Konso (Rakvere spordikool), kes valiti ka mulluse hooaja Lääne-Virumaa parimaks nooreks sportlaseks noormeeste hulgas, on sellel talvehooajal 60 m tõkkejooksu stardis olnud seitsmel korral ja iga kord on lõpuaeg olnud maakonna noorterekordiga samaväärne või sellest kiirem. Eesti noorte meistrivõistluste finaalis joostud uus rekord 8,06 andis kuldmedali ja tõstis noormehe Eesti kõigi aegade edetabelis viiendaks. Hans-Christian Hausenbergi nimel olev Eesti rekord jäi 17 sajandiksekundi kaugusele, aga seda on võimalik üritada ületada terve järgmise aasta sisehooaja jooksul. Konso 200 m jooksu lõpuaeg 22,94 on samuti isiklik rekord ja oli väärt hõbemedalit. Lisaks tuli talle viies koht kaugushüppes (6.20).