Lääne-Viru korvpalliderbis tulid võidupunktid Tamsalu meestele

Kevin Volter
Tamsalu Los Torose mehed peale võitu Kadrina Karude üle.
Tamsalu Los Torose mehed peale võitu Kadrina Karude üle. Foto: SK Los Toros

Korvpalli esiliigas läksid neljapäeva õhtul TalTechi spordihoones vastamisi kaks Lääne-Virumaa meeskonda: Tamsalu Los Toros/TalTech ja TERE Kadrina Karud. Vanade rivaalide vastasseisust väljus võitjana Los Torose meeskond tulemusega 93:77.

Esimene veerandaeg näitas turniiritabelis kõrvuti olevate meeskondade võrdset taset – peale kümneminutilist mängu seisid tablool viiginumbrid 25:25. Poolaja lõpuks haaras kodumeeskond eduseisu 50:43, kolmanda veerandi lõpuks said kadrinlased punkti võrra lähemale, 69:63, kuid viimasel kümnel minutil olid Tamsalu mehed selgelt paremad, tasuks võit 93:77.

Tamsalu meeskonna peatreeneri Rait Käbini sõnul oli tegu tõelise Lääne-Viru derbiga, kus kaalul oli võimalus põhiturniiri võidu eest edasi heidelda. "Eesmärk oli mäng kiireks ajada, et vastaste liidritel oleks kogu aeg press peal, tõime kõik oma jõud ikkagi mängu. 40 minutit meiega joosta on kõigil raske," rääkis Käbin ning lisas, et võit jättis hea võimaluse veel turniiritabelis esikoht haarata.