Liitlaste lennukid harjutavad Eesti õhuruumis

Inna Grünfeldt
, ajakirjanik
Copy
Hävituslennukid Eurofighter Typhoon.
Hävituslennukid Eurofighter Typhoon. Foto: Eesti Kaitsevägi

Sel nädalal teevad Eesti õhuruumis lende, sealhulgas madallende, Ämari lennubaasis teenivad Saksamaa õhuväe piloodid hävituslennukitel Eurofighter Typhoon. Madallennud toimuvad madallennualadel ning mitte madalamal kui 152 meetrit.

Madallennud toimuvad 20. veebruarist kuni 25. veebruarini Ida-, Kesk-, Edela- ja Lõuna-Eesti madallennualadel mitte madalamal kui 152 meetrit (500 jalga) ajavahemikul kella 9–18. On võimalik, et lennukid mööduvad asulatest või üksikutest taludest, kuid võimalusel püütakse asustatud alasid vältida.

NATO liikmesriigid eraldavad õhuväe õppusteks ja harjutusteks, sealhulgas madallendudeks, kindlad osad oma õhuruumist. Muu hulgas on Balti riikide valitsused eraldanud oma õhuruumis piirkonnad madallendude sooritamiseks.

Madallennuharjutused on kooskõlas Eesti seadustega ning neid sooritatakse kokkuleppel transpordiameti ja Lennuliiklusteeninduse AS-iga.

Põhja-Atlandi Nõukogu otsuse kohaselt valvavad NATO liikmesriikide õhujõud Eesti, Läti ja Leedu õhuruumi. Õhuturvet tagavad lennukid baseeruvad Eestis Ämari lennubaasis ja Leedus Šiauliai lennubaasis.

Tagasi üles