Tamsalu-Neeruti maratoni võidud jäid koju

Tamsalu-Neeruti maratoni võitja Timo Simonlatser (nr 5) stardisirgel  liuglemas. Pildil paremal teise koha saanud Madis Vaikmaa (2).
Tamsalu-Neeruti maratoni võitja Timo Simonlatser (nr 5) stardisirgel liuglemas. Pildil paremal teise koha saanud Madis Vaikmaa (2). Foto: Arvet Mägi

Pühapäeval sombuses talveilmas sõidetud Tamsalu-Neeruti 46 km pikkusel suusamaratonil tegi mehise sõidu esikoha võitnud tamsalulasest suusasprinter Timo Simonlatser. Naistest oli kiireim Vinni suusataja Laura Rohtla.

Pühapäeval teoks saanud Tamsalu-Neeruti maraton ootas oma järge veebruarist alates, siis sai takistuseks käre külm. Estoloppeti sarjas viimaseks jäetuna võis ju loota, et suusatatakse märtsipäikese paistel, nauditakse kargel rajal kerget kevadist libisemist, ent võta näpust: ilm mängis vingerpussi ega hellitanud oma halluses kedagi, kes pika teekonna julgesid ette võtta.

Värskelt maha sadanud lumega kaetud ja pehmeks kippuva põhjaga rajal tuli kõige rohkem vaeva näha ees rühkivatel meestel. Liidrina maratonidistantsi läbinud Eesti koondislasest suusasprinteril Timo Simonlatseril, kes esimesena ka finišisse jõudis, oli rajal au esimesena jäljed puhtale lumele jätta.

Ilma tujusid trotsides läbis Estoloppeti pikamaasuusatajate sarja hooaja viimase vabatehnikas sõidetud Tamsalu-Neeruti maratoni 46 km pikkuse põhidistantsi 564 suusatajat, 25 km pikkusel ringil oli sõitjaid 163.
Võitjaks tulnud Tamsalu AO suusaklubi esindaja Timo Simonlatseri ajaks märgiti pikal rajal 2:05.24, teise koha sai 15 sekundit kehvema ajaga Madis Vaikmaa Sparta spordiklubist, kolmas koht kuulus suusasprinter Anti Saarepuule, kes kaotas võitjale minutiga.

Naiste konkurentsis jäi esikoht samuti Lääne-Virumaale, selle võitis üldarvestuses 25. kohaga (aeg 2:20.47) lõpetanud Eesti suusakoondislane Laura Rohtla Alpi suusaklubist. Teise koha sai Heidi Raju (aeg 2:20.53) Harjumaalt, kolmas oli valgalanna Triin Ojaste (2:22.35).

Lääne-Viru suusatajatest mahtusid kodusel suusasõidul esisaja sisse veel M40 klassis teise koha saanud Ulvar Pavlov (10.), Risto Rammul (12.), Kristjan Nurmsalu (13.), M50 klassis esikoha pälvinud Meelis Veilberg (20.), Ago Veilberg (22.), Margus Sirvel (32.), Jaanus Bauman (38.), M50 klassi kolmas Aare Kuuseoks (49.), Tarvo Klaasimäe (61.), Tõnis Orava (71.), Roland Toome (73.), Priit Randman (76.), Ivo Tupits (82.), Meelis Laanemets (95.).

Vanuseklasside arvestuses tuli N40 klassis Lääne-Virusse kolmikvõit: esimene oli Rita Toome, teine Kadi Inno ja kolmas Evelyn Himma. Teise koha said N20 klassis Liis Uusküla ja N50 klassis Malle Rohtla.

Lühikesel 25 km pikkusel rajal tuli kolmandale kohale tamsalulane Taavi Luik, kes vanuseklassis M15 oli ühtlasi võidumees. N15 klassis sai esikoha kaheksandana lõpetanud läänevirulane Merili Sirvel.