Täna algab suvise aialinnupäeviku kümnes hooaeg

Merly Raudla
Copy
Leevikesed toidumajas.
Leevikesed toidumajas. Foto: Margus Ansu

Juba kümnendat hooaega kutsub Eesti Ornitoloogiaühing loodushuvilisi kirja panema oma aias märgatud ja pesitsevaid linde. Suvise aialinnupäeviku pidamine kestab märtsist kuni oktoobri alguseni.

Suvise aialinnupäeviku pidamine on suurepärane viis oma kodu ümbruse elurikkuse avastamiseks ning seda saab pidada igaüks, kel on vaatlusalaks sobiv aed või õueala linnas või maal. Suvise aialinnupäeviku kodulehel saab lisainfot päeviku täitmise kohta. Päevikusse saab üles tähendada ka aias kohatud imetajad, roomajad, putukad ja taimede õitsema puhkemise ajad.

Suvise aialinnupäeviku koordinaatori Art Villem Adojaani sõnul on meil tänavuse külma ja lumerohke talve tõttu tavapärasest vähem kuldnokki ja musträstaid talvitamas ning ka esimesi lõunast tulevaid rändlinde on kohatud vaid üksikuid. "Mõne prognoosi kohaselt tuleb märtsi esimestel nädalatel soojakraade ja sula. Niipea kui soojem ilm meieni jõuab ja ka püsima jääb, tulevad tagasi esimesed rändlinnud. Seni saab vaadelda külma trotsivaid aialinde toidumajas ning kuulata pimeda saabudes kodukakku," lohutab ta päevikupidajaid.

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles