P, 3.12.2023

“Virumaa suvesaund 2023” ootab värsket saundi Lääne-Virumaalt

Eva Samolberg-Palmi
, Virumaa Teataja peatoimetaja
Facebook
Comments
Muusikakonkurss "Virumaa suvesaund 2023" kuulutatakse välja 15. märtsil.
Muusikakonkurss "Virumaa suvesaund 2023" kuulutatakse välja 15. märtsil. Foto: Virumaa Suvesaund

15. märtsist käivitus taas Virumaa Teataja korraldatud muusikakonkurss Virumaa Suvesaund. Kolmandat aastat toimuv konkurss tuleb senisest sisukam, seda nii põnevate eriürituste kui ka suurenenud auhinnafondi võrra.

Lääne-Virumaaga seotud artistid saavad esitada oma originaalseid ja värskeid muusikapalasid kõikidest žanritest võistluse kampaanialehel. Suvesaundi reeglid on samad, mis eelmistel aastatel.

Lugusid saab konkursile esitada 14. mai südaööni. Eelžürii läbinud lood lisatakse hiljemalt mai alguseks avalikku esitusloendisse YouTube’is. Oma lemmikut saab igaüks toetada rahvahääletusel, mis käivitub 17. mail. Konkursi lõpetab kontsert ja auhinnagala, mis toimuvad tavapäraselt Rakvere linna päevade laupäeval, 10. juunil, Rakvere Art Café hoovis. Seal liidetakse rahva häältele kaheksaliikmelise žürii antud punktid ja selgub võidulugu, mille autorid saavad 500 eurot puhtalt kätte.

Lisaks peavõidule ja rahva lemmiku tiitlile jagatakse lõpuüritusel neli eriauhinda: Rakvere teatri auhind parima karakteriga loole, Ukulele suvebaari auhind parimale suveloole, Rakvere linna eriauhind “Hooandja” ning Lääne-Viru Omavalitsuste Liidu eriauhind Viru vägevaimale loole.

Esimest aastat on auhinnafondi lisandunud PRO passid järgmise aasta Tallinn Music Weekile. Need annavad muusikutele võimaluse osaleda kontsertidel, aga ka konverentsidel, vestlusringides ja töötubades. “Sisuliselt pakub PRO pass tugevat kultuurimaastiku koolitust finantside, PR-i ja turunduse, artistibrändi arendamise ja väga paljudel muudel teemadel. Rääkimata võimalusest lävida valdkonna professionaalidega meilt ja mujalt,” ütles konkursi eestvedaja, Virumaa Teataja ajakirjanik Mart Rauba.

Osalemine Virumaa Suvesaundil võib saada samuti hüppelauaks suurematele lavadele. Eelmisel aastal teenis üks valitud artist esinemiskutse Tallinna vanalinna päevadele. Tänavu esimest korda ootab kedagi ka kutse 7.–10. septembril toimuva linnafestivali Station Narva lavale.

“Oleme veendunud, et Suvesaund – nagu iga hea asi – peab kuhugipoole arenema,” rääkis Rauba. “Sel korral on meil hea meel koostööpartneriteks nimetada Tallinn Music Weeki tiimi, kelle pikaajaline kogemus linnafestivalide korraldamisel Tallinnas ja Narvas on Eestis unikaalne. Rahvusvaheliste muusikaürituste sidumine selliste suurte teemadega nagu integratsioon, kohalik turism ja piirkonna identiteet on miski, millest on palju õppida ka meil, kes me jääme geograafiliselt täpselt Tallinna ja Narva vahele.”

Eelnimetatud teemadel arutletakse pikemalt 26. aprillil Rakvere Teatrikohvikus toimuval vestlusõhtul. Kaheosalise diskussiooni teine osa on jällegi suunatud otseselt kohalikele muusikutele. Rakvere teatriga kahasse korraldatava eriürituse täpsem kava ja osalejate nimekiri selgub juba lähinädalatel.

Virumaa Suvesaund toimub kolmandat aastat järjest, seni on mõlemal aastal osalenud ligi 20 muusikapala. “Suvesaundi point ja idee on jätkuvalt kohaliku muusikaskeene arendamine. Jube mõnus on tõdeda, et omanäoliseid artiste siin jätkub,” lausus Mart Rauba.

Konkursi täpsemad reeglid leiab ettevõtmise kampaanialehelt. Igal aastal uute nägudega kaheksaliikmelise professionaalse žürii koosseisu tutvustatakse lähinädalatel kuni märtsi lõpuni.

Kõiki konkursiga seotud uudiseid kajastab Virumaa Teataja paberlehes ja tasuta uudistena veebis.

Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles