Skip to footer
Saada vihje

Pioneerirühm tegi Rutjal pauku uut moodi

Sihtmärk sihikul, sai miinide pihta tuld anda.

Läinud nädalavahetus oli Kaitseliidu Viru maleva pioneerirühma väljaõppenädalavahetus, mis veedeti Rutja õppeväljakul. Kuna parema valmisoleku ja õppuste tarvis on vaja uusi nippe omandada, olid seekord õppeplaanis osaliste jaoks väga huvitavad proovikivid.

Üks põnevaid asju, mida pioneerid sel nädalavahetusel tegid, oli lõhates raidtõkke rajamine. Maaala kaardistamine ja vajalike raidtõkke osade ehk puude valimine olid ülesande õnnestunud täitmise eelduseks.

Samuti oli väga oluline lõhkeaine õige kogus ja laengu paigutus puudesse selliselt, et need langeksid lõhkamise järel määratud suunas.

Raidtõkked tuleb omavahel kinni siduda, et vastase liikumist veelgi tõhusamalt takistada.

"Kui puud on langenud, tuleb nad siduda kokku, et neid oleks võimalikult raske üksteisest eraldada. Selline tõke on üks võimalikest variantidest, kui lahingolukorras on vähe aega ja tuleb vastase liikumist kindlasti pidurdada. Samuti tuleb igale tõkkele täiendavalt lisada mineeringud," rääkis Kaitseliidu Viru maleva pioneerirühma instruktor Rauno Salujärv.

​Laupäeva pärastlõunal keskenduti lastes demineerimisele, mis oli võitlejatele uus kogemus. Kõigepealt seati liivakotid valmis ja ehitati autokasti kaitsebarjäär, mille taga võtsid koha sisse demineerija, demineerija abi ning kabiinis autojuht.

Distantsilt lastes tuli võitlejatel miine hävitada.

Kui demineerija ülesanne on nimetuse järgi aimatav, siis tema abi ülesandeks oli jälgida hävitatavaid sihtmärke ning vajadusel tuld juhtida möödalaskude korral, sealjuures oli väga oluline lahingpaari omavaheline koostöö, et mõlemad saaksid üksteisest ideaalselt aru. Autojuhi ülesanne oli vajadusel autoga miiniväljale ligemale tagurdada, kui distants laskmiseks liiga pikaks hakkas minema.

Metalliotsijaga võimalike peidetud lõhkekehade tuvastamine.

​​Pühapäeval harjutati tegutsemist improviseeritud lõhkekehade korral, samuti õpiti maaala puhastamist metalliotsijaga.

"Mineerimine ja demineerimine on pioneeridele tavaline tegevus, takistamaks vastase liikumist ning teistpidiselt tagada omadele üksustele liikumisvabadus," rääkis Salujärv ning lisas, et jäi võitlejate tegevusega kahe päeva jooksul igati rahule.

Kommentaarid
Tagasi üles