K, 31.05.2023

Kolm naist vägivallatsesid Lille Kodu laste kallal süstemaatiliselt – muu hulgas teibiti hoolealuse käed kümneks minutiks selja taha

Aivar Ojaperv
, ajakirjanik
Facebook Twitter
Comments 2
Lille Kodu endistest töötajatest tulid neile mõistetud kohtuotsust kuulama Anu Aleksejev ja Liina Ots-Lass, kes varjasid kiivalt oma nägu.
Lille Kodu endistest töötajatest tulid neile mõistetud kohtuotsust kuulama Anu Aleksejev ja Liina Ots-Lass, kes varjasid kiivalt oma nägu. Foto: Marianne Loorents

Jõustunud on kohtuotsus, millega Anu Aleksejev, Liina Ots-Lass ja Kätlin Männik mõisteti süüdi Rakvere Lille Kodus elanud erivajadustega laste väärkohtlemises. Avalikustatud kohtuotsusest nähtub, et kolm naist vägivallatsesid nende hoole alla usaldatud laste kallal korduvalt. Väljavõte otsusest: kui hoolealune H. K. püüdis pead tõsta, surus Ots järjepidevalt ja jõuliselt tema pead vastu maad ja Aleksejev pani jalgadele autorehvi.

Anu Aleksejevile mõisteti üks aasta ja kuus kuud vangistust, kuid vangistus jäeti tingimisi täitmisele pööramata, kui Anu Aleksejev ei pane kolme aasta pikkuse katseaja jooksul toime uut tahtlikku kuritegu. Liina Ots-Lassile mõisteti karistuseks kuus kuud vangistust, kuid seda ei pöörata tingimisi täitmisele, kui ta ei pane poolteise aasta jooksul toime uut kuritegu. Kätlin Männikut karistati aasta ja kolme kuu vangistusega, kuid tingimisi ei pöörata seda täitmisele, kui ta pane kahe aasta jooksul toime uut tahtlikku kuritegu.

Kella 16.52 ajal teipis Aleksejev laua taga istuva A. K. käed randmetest selja taha kokku, pani talle suusamaski pähe nii, et silmaavad jäid kukla poole, jättes A. K. sellisesse ebamugavasse ja abitusse asendisse istuma ligemale 10 minutiks.

Facebook Twitter
Comments 2

Märksõnad

Tagasi üles