E, 29.05.2023

Nädala kaja: triibud ninna ja rongi alla

Kevin Volter
Facebook Twitter
Comments
01.02.2023. Rakvere. FOTOL: Virumaa Teataja ajakirjanik Kevin Volter
01.02.2023. Rakvere. FOTOL: Virumaa Teataja ajakirjanik Kevin Volter Foto: Ain Liiva

Nädal on möödunud kevadistes toonides. Esmaspäeval sai see taassünni ajaks peetav aastaaeg alguse, millest muidugi autojuhtidel ei maksaks ülemäära vaimustusse sattuda ega rehvivahetusse tormata. Nagu Fata Morgana lavastuses “Armastus kolme apelsini vastu” ütles: “Ööd on siin mustad.” Teed on siin libedad, võiks sellest kultuslausest tuletatud väljend kõlada.

Rakverest on saanud vaata et narkopealinn, kus reoveest on leitud kõikvõimalikke aineid. Kuidas asi nii hulluks läinud on, on ilmselt seletatav asjaoluga, et narkootikumide tarvitamist ühiskond ei tauni. Märt Avandi esines avameelse ülestunnistusega ja reaktsioon oli, et küll ta on ikka julge. Aga milline oleks avalik arvamus olnud siis, kui politsei ta keset narkotehingut vahele oleks võtnud ja trellide taha pistnud?

Mis minu kui lihtinimese jaoks mõistusevastane tundub, on see, miks pidi Elmar Vaher vahetult enne oma ametiaja lõppemist sellise mõttetu kobarkäkiga hakkama saama. Olgu, asi toimus juba hulk aega tagasi, aga miks? Kas nii kõrgel juhil pole siis nõunikku, kes ütleks, et kuule, mees, pea nüüd hoogu? Eriti irooniline, et nüüd ähvardab Vaherit ennast eripensionist ilmajäämine, ja 5000 eurot kuus ei ole teab mis väike summa.

Facebook Twitter
Comments

Märksõnad

Tagasi üles