K, 31.05.2023

Omavalitsuste esindajad käisid õppevisiidil Rootsis

Mart Rauba
, ajakirjanik
Facebook Twitter
Comments
Lääne-Virumaa omavalitsuste esindajad käisid õppevisiidil Rootsis Jönköpingi kommuunis.
Lääne-Virumaa omavalitsuste esindajad käisid õppevisiidil Rootsis Jönköpingi kommuunis. Foto: Virol

Lääne-Viru omavalitsuste esindajad käisid sel nädalal Rootsis ja tutvusid teisipäevast reedeni maakonna sõprusomavalitsuse Jönköpingi kommuuni parimate praktikatega mainekujunduse ja kohaturunduse valdkonnas.

Lääne-Viru Omavalitsuste Liidu tegevjuht Sven Hõbemägi rõhutas, et kohaturunduse puhul pole tegemist pelgalt turismivaldkonna arendamisega, vaid see on ainult üks komponent maakonna arendamise suuremast kavandamisest. "Kohaturundus tegeleb lisaks külastajakeskkonna arendamisele ettevõtlus- ja elukeskkonna edendamisega ehk kuidas hoida piirkonda atraktiivsena ettevõtjale või investorile, aga samuti kvalifitseeritud tööjõule, et suurendada seeläbi sisserännet," selgitas Hõbemägi. "Jönköpingi õppevisiit tõestas ka seda, kui tulemuslikult aitab edukas kohaturundus kaasa olemasoleva elanikkonna paigatunnetuse suurendamisele ja [paiga] elamiskohana eelistamisele."

Väike-Maarja vallavanema Indrek Kesküla sõnul on Jönköpingi linna ja regiooni väljakutsed meie omavalitsuste omadest pisut erinevad. "Tegemist on kasvava piirkonnaga, kus töötus on madal ning näiteks olulisel tööandjal ettevõttel Husqvarna on puudu sadakond inseneri. Samas sain endale kinnitust, et investorite meelitamiseks ainult tööstusala turundamisest täna enam ei piisa. Vaja on hoopis laiemat pilti, mis arvestaks ka töötajate elamistingimuste, kultuuri- ja spordikorralduse, hariduskvaliteedi, olulisemate ühenduste ja turvalisusega," rääkis Kesküla.

Facebook Twitter
Comments

Märksõnad

Tagasi üles