Jõhvi raamatukogusse toodi üle 6000 raamatu

Inna Grünfeldt
, ajakirjanik
Copy
Kadrinas oli raamatusaak rikkalik, aga Jõhvis toodi raamatukokku tuhatkond teost rohkem.
Kadrinas oli raamatusaak rikkalik, aga Jõhvis toodi raamatukokku tuhatkond teost rohkem. Foto: Eesti Rahvusraamatukogu Hoiuraamatukogu

Eesti rahvusraamatukogu hoiuraamatukogu raamatute kogumiskampaania "Anna raamatule uus elu" raames kogus Jõhvi keskraamatukogu edasi jagamiseks ligikaudu 6000 eestikeelset ja ligi 400 võõrkeelset raamatut.

Suur osa toodust olid oodatud ja heas korras raamatud ja ligikaudu 15 protsenti nendest leidsid juba kohapeal uued omanikud. Hoiuraamatukogu viis ka ise Jõhvi inimestele jagamiseks kirjastustelt saadud uusi raamatuid, millest ligikaudu 400 rändasid koduriiulitesse.

"Võtsime vastu lisaks 5860 eestikeelsele ja 388 võõrkeelsele raamatule inimestelt veel ajakirju, mida toodi 22 aastakäigu jagu, ning kokkuvõttes sai kaste nii palju, et Jõhvi keskraamatukogu fuajee ja teenindussaal olid kastidega kaetud," ütles hoiuraamatukogu peavarahoidja Kalju Tammaru. 

Hoiuraamatukogusse Jõhvist kaasa võetud üle 6000 raamatu hulgas oli ka mitmeid kaua otsitud raamatuid. Otsitutes lähevad välja jagamisele Antoine de Saint-Exupéry teose "Väike prints", Eduard Bornhöhe "Tasuja", Honore de Balzac "Isa Goriot" ja William Shakespeare‘i "Hamlet".

Raamatute kastidesse toojaid ja sealt koju viijaid jagus kõikidesse kogumiskampaania kolme päeva ning osa raamatusõpradest käis kohal ka mitu korda. Paljud inimesed, kes tulid kohale kampaania viimasel päeval, said osa peavarahoidja selgitustest, milleks raamatuid kokku korjatakse, mis edasi saab ja mis raamatuga üleüldse lõpuks saab.

Raamatute kogumiskampaania "Anna raamatule uus elu" toimus viimati Kadrina rahvamajas, kus hoiuraamatukogu meeskond kogus kokku ligi 5000 trükist. Uus kogumiskampaania on kavas Tartu linnaraamatukogus 22. aprillil.

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles