Korvpallinoored tulid finaalturniiril neljandaks

Kevin Volter
RHKK ja Žalgrise meeskonnad peale kolmanda koha mängu. Võitjatena väljusid sedapuhku leedukad. Foto: Rhkk

Nädalavahetusel toimus Tallinnas Euroopa Noorte Korvpalliliiga (EYBL) finaalturniir, kuhu olid pääsme lunastanud kolm Eesti U16 vanuseklassi meeskonda. Nende seas ka Reinar Halliku Korvpallikool (RHKK).

Juhendi järgi tagas põhiturniiri BS Žalgirise järel teisena lõpetanud RHKK endale otsepääsu poolfinaali, kus vastaseks oli Vilniuse KM. Kui põhiturniiri esimesed kaks meeskonda said poolfinaalidesse otse, siis teised pidid läbima veerandfinaalid. Vilniuse noored alistasid selleks Ukraina Pushi ja Riia DSN-i.

Leedukate jaoks oli tegu juba päeva teise mänguga, kuid väsimuse märki nad sellest hoolimata ei ilmutatud ning võitsid avapoolaja 51:36. Teisel poolajal õnnestus Virumaa noortel järele võtta, kuid kaks pallikaotust lõpu eel ja vastasele tehtud viga, millele järgnesid tabavad vabavisked, lõpetasid finaali pääsu lootused.