K, 27.09.2023

Rakveres algab kodanikuhariduse kogukonnaring

Inna Grünfeldt
, ajakirjanik
Facebook
Comments
Pärnumaa kogukonnaringi eestvedaja Helin Laane ja Maia Simkin (paremal) Lääne-Virumaalt eestvedajate koolitusel.
Pärnumaa kogukonnaringi eestvedaja Helin Laane ja Maia Simkin (paremal) Lääne-Virumaalt eestvedajate koolitusel. Foto: Eesti Rahvaülikoolide Liit

Juhan Kunderi rahvakoolis alustab tasuta kogukonnaring "Kodanikuks olemise ABC", mille eestvedaja on Maia Simkin.

Kogukonnaringis õpitakse koos teistega arutledes, millised on meie kui kodanike õigused ja kohustused, kuidas otsuseid mõjutada, mis on riigi ja mis omavalitsuse vastutusala ning kuidas kogukondlikele probleemidele juhtumipõhiseid lahendusi leida.

Rahvakooli ja kogukonnaringi eestvedaja Maia Simkini sõnul ei julge paljud oma arvamust välja öelda. "Olen töötanud 22 aastat kohalikus omavalitsuses ja näinud, kui demokraatiavõõrad on inimesed, kui palju nad kardavad. Kodanikuharidus ongi meie meelest pigem selline koolitus, kus tulevad inimesed kokku ja igaühel ongi oma arvamus, mitte ühe õpetaja arvamus. Pigem paneme inimesed ise mõtlema, ise kuulama, ise rääkima," selgitas ta.

Ettevõtmine toimub kuuel järjestikusel neljapäeval, kokkusaamised kestavad kaks või neli akadeemilist tundi korraga. Lisaks eestvedaja teemajuhatustele, diskussioonidele ja ajurünnakutele on kogukonnaringi paaril korral kaasatud lektor.

Kogukonnaringiga saab liituda, registreerides end rahvakooli meiliaadressil. Ringi esimene kohtumine toimub neljapäeval, 20. aprillil kell 18 Juhan Kunderi rahvakooli õppesaalis.

Lääne-Virumaa on esimene maakond, kus kogukonnaring alustab nädal peale eestvedajate koolituse lõppu. Eesti Rahvaülikoolide Liidu projekt toob kogukonnaringi sel aastal igasse maakonda.

Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles