Rakvere Kastani Arenale tulnud pealtvaatajad said elamuse täie raha eest, kui finaali soosik TERE Kadrina Karud asus heitlema poolfinaalis üllatuse sepistanud Eesti Maaülikool/Skarconiga. Pingelises heitluses võttiski lõpuks võidu Tartu meeskond skooriga 92:83

Kohtumise esimesed punktid tõi Karude mängija Timo Eichfuss, visates palli korvi, kusjuures talle tehti ka viga. Punkt-punkti mängus kulgenud heitluses tabas veerandaja lõpus maaülikool kolm kaugviset järjest, kadrinlased aga jäeti nulli peale. Nii olidki põhiturniiri neljandana lõpetanud tartlased peale esimest mänguperioodi 18:14 juhtimas.

Mõlemad meeskonnad olid hädas visketabavusega: maaülikool tabas esimesel poolajal viskeid 38-, Karud 27-protsendiliselt. Kaheksa tabava kolmese toel suutsid tartlased poolaja lõpuks välja võidelda 11-punktilise edu 41:30.