Rakvere noor jooksja krooniti Eesti meistriks

Kevin Volter
Kert Karm (nr. 16, kollases) tuli poiste U14 vanuseklassi murdmaajooksu Eesti meistriks. Foto: Karlis Karm

Laupäeval toimusid Jõulumäe tervisekeskuses 2023. aasta Eesti meistrivõistlused murdmaajooksus, kust kergejõustikuklubi ViKe esindajad naasid mitme medaliga.

Naiste distantsil teenis kindla võidu tiitlikaitsja Laura Maasik (Nõmme KJK), kellel kulus raja läbimiseks aega 14.12. Hõbemedali sai Liis-Grete Arro (SK Jooksupartner), kes edestas kolme sekundiga Helin Meierit (Nõmme KJK). Vanuseklassis 35 ja vanemad oli võistlustules ViKe jooksja Marit Hiiemaa, kes oli ajaga 16.08 üldarvestuse kuues ja oma klassis teine.

Meeste neljakilomeetrisel distantsil õnnestus eelmise aasta võitu kaitsta Olavi Allasel (Tartu SS Kalev), kes sai kirja aja 12.00. Kergejõustiklastele pakkus konkurentsi triatleet Johannes Sikk (Triatloniklubi 21CC), kes teenis hõbemedali tulemusega 12.06. Pronksmedali sai kaela Deniss Šalkauskas (TÜ ASK) ajaga 12.09. Ragnar Rooba (ViKe) läbis distantsi ajaga 13.51, millega oli üldarvestuse 18. ja U23 klassis seitsmes.