K, 27.09.2023

Meesansambel Sõbrad tähistab kümnendit kontserdiga

Inna Grünfeldt
, ajakirjanik
Facebook
Comments
Kauni kontserdi andnud Sõbrad Kalle Pentel, Karl Mäesepp, Juhan Kangur, Ülo Anga, Rein Toode, Enno Rämmar, Arvo Tambur, Ahti Mäemets, Toomas Rätsep ja Mart Kuusk koos kirikuõpetaja Tauno Toompuu, Rakvere linnapea Triin Vareki ja dirigent Anu Korsariga.
Kauni kontserdi andnud Sõbrad Kalle Pentel, Karl Mäesepp, Juhan Kangur, Ülo Anga, Rein Toode, Enno Rämmar, Arvo Tambur, Ahti Mäemets, Toomas Rätsep ja Mart Kuusk koos kirikuõpetaja Tauno Toompuu, Rakvere linnapea Triin Vareki ja dirigent Anu Korsariga. Foto: Erakogu

Rakvere meesansambel Sõbrad ootab laulusõpru 10. sünnipäeva kontserdile, kus kõlavad laulumeeste vanad ja uuemad lemmiklood. Kolmeosalisel õhtul saab kuulda ka Sõprade sõpru.

Ansamblivanem Mart Kuusk ütles, et Sõbrad sai alguse, kui Rakvere meeskoor tegevuse lõpetas. «Oleme siin Rakveres tiirutanud ja selle ajaga 85 kontserti teinud,» märkis laulumees.

Mart Kuusk meenutas, et kui Rakvere meeskoori legendaarne dirigent Olaf Leps läks manala teele, lagunes koor, aga ei lõppenud meeste laulutahe. «Võtsin paremad poisid punti ja mõtlesime, et laulame niisama. Kutsusime Anneli Riimi juhendama,» rääkis mees, kel 60 aastat lauljastaaži: 25 meeskooris Rakvere, 25 kammerkooris Solare ja 10 ansamblis Sõbrad.

Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles