P, 3.12.2023

Lääne-Viru omavalitsuste delegatsioon käis Soomes õppevisiidil

Inna Grünfeldt
, ajakirjanik
Facebook
Comments
Lääne-Viru Omavalitsuste Liidu delegatsioon Kymenlaaksos.
Lääne-Viru Omavalitsuste Liidu delegatsioon Kymenlaaksos. Foto: Neeme-jaak Paap

Lääne-Virumaa omavalitsuste juhid külastasid nädala alguses Kymenlaakso piirkonda Soomes. Visiidi eesmärgiks oli tutvuda heade praktikatega kohaturunduse ja turismi valdkonnas ning omavalitsustevahelise koostöö korraldamisega. Arutati ka Kunda ja Kotka vahelise laevaliini küsimust.

Kolme päeva jooksul külastati piirkonna turismi- ja kohaturundusega seotud ettevõtteid, kohtuti Kotka ja Hamina linna kommunikatsiooni ja arendusvaldkonna juhtidega ning põhjalikumalt tutvuti viie kohaliku omavalitsuse ja piirkonna ettevõtjate omanduses oleva ettevõtlus- ja arenduskeskusega. Ettevõtlus- ja arenduskeskus Cursor Oy, mille ülesandeks on toetada ettevõtlust, meelitada piirkonda investeeringuid ja samuti edendada piirkonnas turismi ja suurendada seeläbi turismist tulenevaid sissetulekuid, jättis omavalitsusjuhtidele väga positiivse mulje.

Lääne-Viru Omavalitsuste Liidu juhatuse esimehe Einar Vallbaumi sõnul oli Cursor väga heaks näiteks, kuidas kohalike omavalitsuste ja ettevõtluse strateegiliselt juhitud koostöö paneb aluse kogu maakonna arengule. "Omavalitsuste ühine panustamine ja piirkondliku arendustegevuse strateegiline juhtimine olid märksõnad, mis Cursori meeskonnaga kohtumisest kaasa võtsime," ütles Vallbaum ning lisas, et õppevisiit pakkus kogu delegatsioonile üksjagu mõtteainet, kuidas Lääne-Virumaal ettevõtluse, turismi- ja kohaturunduse valdkonna arendustegevust koordineerida.

Õppeviisi käigus tutvuti ka Kotka ja Hamina linnaga. Haminas väisati Hamina purikatusega kaetud bastioni, mis on tuntud festivalide ja sündmuste korraldamise paigaks ning mis toob Haminale aastas sisse 11 miljonit eurot turismitulu. Lähemalt tutvuti sündmuste korraldajate, kohalike ettevõtjate ja Hamina linna omavahelise koostöö korraldusega.

Omavalitsusjuhtide delegatsiooniga olid kaasas ka Kunda sadama juhatuse liige Daimar Truija ja nõukogu esimees Ants Ratas. Kohtumisel Kotka linna esindaja Toni Vanhalaga arutati kahe poole võimalusi ja valmisolekut Kunda ja Kotka vahelise laevaliini avamiseks. Einar Vallbaumi sõnul oli positiivne, et Kunda sadama, Lääne-Virumaa ja Kotka linna esindajatel avanes võimalus laevaliini avamise võimalikkusest rääkida. "Kunda ja Kotka vahelisel laevaliinil oleks kindlasti positiivne mõju mõlema piirkonna arengule," sõnas Lääne-Viru Omavalitsuste Liidu juhatuse esimees.

Õppevisiidi korraldamist rahastas Põhjamaade Ministrite Nõukogu projektist "Kohalike omavalitsuste roll regionaalses sihtkohaturunduses ja brändimises". Selle aasta märtsis toimus sama projekti raames õppereis ka maakonna sõpruspiirkonda Jönköpingisse Rootsi kuningriiki.

Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles