K, 31.05.2023

Andres Jaadla lubab pöörduda Euroopa Inimõiguste Kohtusse

Aivar Ojaperv
, ajakirjanik
Facebook Twitter
Comments
Kuigi ringkonnakohtus Andres Jaadla õigust ei saanud ja riigikohus teemat menetlusse ei võtnud, pole 2022. aasta veebruaris Viru maakohtus (pildil) alguse saanud kohtusaaga veel lõppenud.
Kuigi ringkonnakohtus Andres Jaadla õigust ei saanud ja riigikohus teemat menetlusse ei võtnud, pole 2022. aasta veebruaris Viru maakohtus (pildil) alguse saanud kohtusaaga veel lõppenud. Foto: Marianne Loorents

Riigikohtu tsiviilkolleegium ei võtnud menetlusse Rakvere poliitiku Andres Jaadla kassatsioonikaebust, mis tähendab, et jõusse jääb Tartu ringkonnakohtu otsus, mille põhjal riigikogu liige Anti Poolamets (EKRE) ei käitunud õigusvastaselt, kui nimetas Andres Jaadlat korruptandiks. Kunagine Rakvere linnapea ei jäta aga jonni: järgmise sammuna lubab ta pöörduda Euroopa Inimõiguste Kohtusse.

Mullu suvel leidis Viru maakohus, et Anti Poolamets poleks tohtinud oma 2021. aasta suvel tehtud sotsiaalmeediapostituses mainida, et Jaadla on kunagi ammu mõistetud süüdi korruptsioonikuriteos. Tartu ringkonnakohus jõudis tänavu veebruaris seisukohale, et selle tõsiasja meenutamine ei olnud siiski õigusvastane. Jaadla esitas selle otsuse peale kassatsioonikaebuse riigikohtule, kuid kaebust ei võetud menetlusse.

Kahe poliitiku vahelise kohtuvaidluse ajendiks oli 2021. aasta 1. juunil Anti Poolametsa Facebooki postitus, kus ta muu hulgas kirjutas: "Rakvere endine linnapea [Andres Jaadla] mõisteti 2012 süüdi korruptsioonis. Keskerakond aga premeeris teda Rakvere abilinnapea kohaga. Seetõttu keeldus EKRE Rakveres koalitsiooni minemisest. Sotsidele ja Isamaale pole see samuti mingi probleem. Mida sellest järeldada?"

Facebook Twitter
Comments

Märksõnad

Tagasi üles