Vabatahtlikult aega teenima läheb üle poolte noortest

Kevin Volter
Copy
Ajateenijad.
Ajateenijad. Foto: Meelis Meilbaum

Kaitseminister Hanno Pevkur tutvustas täna valitsusele värsket kaitseväeteenistuse aruannet, mille kohaselt asus 2022. aastal vabatahtlikult ajateenistusse 54 protsenti noortest. See näitab jätkuvalt noorte kõrget huvi ajateenistus läbida.

Kaitseminister Pevkur märkis, et möödunud aasta oli COVID-19 pandeemia ja Ukraina sõja tõttu väljakutseterohke. Samas näitab vabatahtlikult ajateenistusse asunud noorte protsent jätkuvalt kõrget taset. "Kõrge vabatahtlikkuse protsent ilmestab noorte soovi ja oskust planeerida ajateenistus teadlikult oma eluplaanidesse ja läbida teenistus varakult," sõnas Pevkur.

Kaitseressursside ameti peadirektori Anu Rannaveski sõnul on üheks vabatahtlikkuse kasvu põhjuseks projektid "Klassiga ajateenistusse" ja "Sõpradega ajateenistusse", kus noored saavad asuda ajateenistusse koos oma tuttavatega ning läbida vähemalt sõduri baaskursuse üheskoos. "Eelmisel aastal alustas teenistust 30 klassi ja 33 sõpruskonda ehk projektide peale kokku 451 noort," kommenteeris Rannaveski. Ta lisas, et sel aastal alustab teenistust juba 42 klassi ja 63 sõpruskonda.

Tagasi üles