Video ⟩ Kanged päästjad vallutasid joostes Viru hotelli trepid

Kevin Volter
Eelmise aasta tulemusest jäi Ago Veilbergil kolm sekundit puudu.
Eelmise aasta tulemusest jäi Ago Veilbergil kolm sekundit puudu. Foto: Päästeamet

Kahekümnekilose päästevarustusega 22. korrusele joosta on ettevõtmine, mida päästeamet on korraldanud juba 24 korda. Seekordsel üritusel saavutas maakonna sportlaste seas parima tulemuse Ago Veilberg, kes hoolimata väärikast east tegi Tallinnas Viru hotellis enamikule noorematele silmad ette.

Oma mäletamist mööda on Ago Veilberg osalenud 15–20 võistlusel. 60-aastane veteransportlane, kes alles vähem kui aasta tagasi triumfeeris Rakvere valla suvejooksul, tunnistas, et Kõrghoone Kuninga katsumusel tuli kolm sekundit kehvem aeg, kui oli eelmisel aastal.

"Eks natukene jäi vanuse taha ka juba, iga aasta tuleb nooremaid minu vanuseklassis peale, läheb aina raskemaks," sõnas üle 40-aastaste meeste vanuseklassis siiski napilt esikoha võtnud Veilberg. "Võit tuli suhteliselt nibin-nabin, teine koht jäi 1,8 sekundi kaugusel. Oma osa oli ka selles, et startisin suhteliselt eesotsas, tagapool startides jõuad oodates närvi ja vaimu üles ajada ning oled erksam."